Wpis z mikrobloga

#ksiazki #czytajzwykopem
Właśnie udało mi się ukończyć chyba całe cosmere. Super uniwersum. Po przeczytaniu myślę że całe archiwum burzowego światła powinno się czytać na końcu z powodu tego że wiele postaci pochodzi z innych planet i wtedy można wyłapywać ciekawostki.
Które uniwersum polecacie z tych co wstawiłem? Myślę o Malazańska Księga Poległych ale ponoć trudne.
Talaxin - #ksiazki #czytajzwykopem
Właśnie udało mi się ukończyć chyba całe cosmere. ...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@Talaxin: czy Bezkres Magii jest jakiś ciachnięty? Liczę też na dodruk Duszy Cesarza (tak wiem, że jest w Bezkresie). Fajny zbiór, choć wstążki na wierzchu trochę trigferują. Sam czekam na zastrzyk gotówki, żeby strzelić sobie obszerniejsze regały.
  • Odpowiedz
@Talaxin: Tylko się nie zniechęcaj. To trochę inny rodzaj opowieści niż standardowe fantasy. Generalnie masa ludzi odpada przy max drugim tomie z jakiegoś powodu.
Chyba chodzi o przytłoczenie masą wątków, bohaterów i ogromem świata.
Dla mnie osobiście to chyba jedyny cykl, który oscyluje w okolicach 10/10
  • Odpowiedz
@johny-kowalski: Zależy, co masz na myśli mówiąc o opisach otoczenia xD Bo jak miasto pokryte trupami i pełne głodnych kanibali to tak, opisy pojawia się w dalszej części historii xD
Ja wiem, że z początku ciężko się w tym świecie odnaleźć, szczególnie, że pierwszy tom jest nieco inny niż kolejne i moim zdaniem stanowi dość średnią zachętę do zgłębienia tego świata. Ot, zostajesz rzucony w środek historii, każda postać ma jakieś
  • Odpowiedz