Wpis z mikrobloga

NR 260 #serialseries #serial #seriale
LISTA SERIALI
ALFABETYCZNA

M.A.S.H.

Twórcy: Larry Gelbart
IMDb: 8.5/10
https://www.imdb.com/title/tt0068098/
https://upflix.pl/serial/zobacz/mash-1972
Gatunek: komedia, dramat

Serial powstał po sukcesie filmu Roberta Altmana o tym samym tytule. Poznajemy życie personelu szpitala polowego podczas wojny w Korei i jak sobie radzą w trudnych sytuacjach.

Czy polecam? Tak, bo zestarzał się nad wyraz dobrze a jedyną nieśmieszną rzeczą pozostaną nazwiska amerykańskich znanych osób z tamtych lat, ale to się rzadko zdarza. Oczywiście osoby które przywykły do dzisiejszych sitkomów będą miały pewnie problem z ilością dramaturgii, ale to w końcu serial o wojnie i umieraniu.

P.S. Pisałem kiedyś, że wymienię około 300 seriali, które widziałem, zostało 40, jak wskazuje numeracja. Niech ta czterdziecha będzie kultowa i znana wszystkim (mam nadzieję, choć młodzi pewnie nie widzieli). A na koniec jeszcze dołożę seriale animowane naszego dzieciństwa, tak z 50 bajek… Wszystkiego co widziałem nie chce mi się wymieniać, choć miałem zabawę z przypomnieniem sobie co w TV widziałem. Sporo programów telewizyjnych mi się przewija przed oczyma :) W każdym razie pozostaną zawsze najnowsze seriale, choć częstotliwość wpisów spadnie jak na 1000 filmów, choć nie tak bardzo bo tam wymieniam tylko filmy “must see” a seriale częściej mają “wpadki” typu pierwszy sezon super a potem równia pochyła. Przed złymi serialami ostrzegam, przed złymi filmami nie :)
WLADCA_MALP - NR 260 #serialseries #serial #seriale
LISTA SERIALI
ALFABETYCZNA

M.A.S...

źródło: mash

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@WLADCA_MALP świetny serial, jakiś czas temu zaliczyłem od deski do deski. Trzeba tylko właśnie być gotowym na odcinki komiczne i dramatyczne, bo w szpitalu polowym nie zawsze jest wesoło. I pamiętam jeszcze kilka ciekawostek:
- serial jest wydany w dwóch wersjach: ze śmiechem widzów i bez. Chyba na rynek angielski była wersja bez śmiechów
- nawet w wersji ze śmiechami nigdy ich nie ma podczas scen na sali operacyjnej
- w ostatnim
  • Odpowiedz