Wpis z mikrobloga

W ogóle nie chce słyszeć o żadnym poborze xD Kraj mają bronić ochotnicy plus zawodowcy. Za mało? Trudno, kraj przegrał. A jak jakiś polityk chce se wojować albo chce mieć dużą armię to niech rządzi tak żeby było dużo ochotników a nie zmuszać mnie będzie żebym se umarł w okopie xD #wojna #ukraina #rosja
  • 47
  • Odpowiedz
Za mało? Trudno, kraj przegrał.


@popik3: i wtedy młodzi do obozów filtracyjnych, a co wybitniejsi do dołu w lesie. Tak wygląda podbite państwo
  • Odpowiedz
To jak kraj przegrał to przegrał, ale Ty nie wyjedziesz.


@Mathas: on myśli, że to gra komputerowa. Zmieniasz kolor paska i żyjesz jak żyłeś wcześniej.
  • Odpowiedz
  • 384
@Anakee: Świadectwo tego że żyjemy w czasach dobrobytu, ludzie nawet sobie nie wyobrażają jak #!$%@? będzie pod kacapami i czemu nasi przodkowie mieli tyle motywacji.
  • Odpowiedz
@popik3: nikt nam nie kazal angazowac sie w ta wojne. Watpie zeby jakas wojna tutaj byla, ale nawet jezeli by byla to Polacy sa sami temu winni. Zamiast konflikt deeskalowac to ciagle #!$%@? sie w mediach albo dopuszcza sie do glosu politykow ktorzy mowia o mozliwosci konfliktu z Rosja. Zastanawia mnie tylko po co?
  • Odpowiedz
@popik3 #!$%@? masz do powiedzenia, tak jak my wszyscy. Będą chcieli to będziesz za nich walczył, nawet cię z zagranicy sprowadza. Matka dostanie medal albo zona. Jak masz dzieci to wnuki będą dumne, że miały dziadka patriotę, chyba że przegramy to nawet nazwiska nie będą umiały poprawnie powiedzieć, a za kilka pokoleń jeden z wnuków, który się rozpije bo go żona zostawi sprzeda medal po tobie w lombardzie żeby mieć na flaszkę.
  • Odpowiedz
  • 4
@gomjeden jak chcą to proste i wiadomo że jak np. Polska przegra a ja będę w innym kraju już dawno to zmienię obywatelstwo (no bo chyba nie można mieć obywatelstwa nie istniejącego kraju). Stracę dom i oszczędności ale taki mój wybór, u Niemca se dorobię albo innego Francuza.
  • Odpowiedz
@popik3: nie można już tego pitolenia o potencjalnej wojnie czytać... Jak rozpęta się wojna NATO z Rosją lub Chinami, coś na wzór III wś. to napewno nie będzie to co znamy z II wś lub wojen Irackich i na Ukrainie.
Gdy pójdzie już na noże, skonfliktowane strony głęboko w tyłku będą miały Konwencję Genewską i wiele innych traktatów i raczej będzie to bardzo brudna wojna w sferze traktowania życia ludzkiego.
Dodam,
  • Odpowiedz
  • 2
@popik3 Wszystko git, ale wystarczy, że inny kraj ma niższe standardy od twojego i z automatu przegrywasz. No chyba, że zaatakujecie pierwsi.

To jest jak ogłoszenie się neutralnym - super, można zrezygnować z utrzymania armii i żyć miłością, ale wystarczy inne państwo mające w dupie twoją neutralność, wchodzą i robią co chcą XD
  • Odpowiedz
@Anakee: Wystarczy nie zamykać granic i trzeba #!$%@?ć. Ci co chętni odadzą życie za ojczyznę spoko nieech walczą. Jeśli wygrają i kraj będzie jako tako się trzymał warto wrócić bo się ma tu dom o ile nie został zbomardowany, znajomych i rodzinę jeśli żyją.

Jeśli zaś wróg wygrał to też win bo się przeżyło za granicą i zaczyna się lepsze życie potencjalnie za lepszy hajs.

Chyba że bedzie jak w Polsce
  • Odpowiedz