Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista15k #programista25k #programista50k #it #pracait #pracbaza #kryzysit

Jaka informacja ze świata IT z ostatnich kilku lat, która się nie spełniła, wywołała u was największe rozczarowanie? Ja zaczynam

1. AI okazało się gównem, które nie zastąpi programistów CRUDiarzy i nie wyrzuci ich branży. Liczyłem na to że AI wygryzie tych chamów bucy piwniczaków, którzy gardzą kasjerkami, pielęgniarkami, HRkami czy nauczycielkami i myślą że są klasą wyższą bo klepią jakieś nikomu nieprzydatne gówno-CRUDy za 20k netto b2b po 10 latach stażu w IT i w dodatku unikają płacenia podatków, oszukują swojego pracodawcę, zamiast pracować 8h pracują kilka godzin dziennie i grają w gry, robią zakupy, gotują, sprzątają w czasie pracy (nie ważne czy REST, GRAPHQL, Kafka, Rabbit. AWS, własny serwer on premisy z K8S, zapis odczyt do SQL czy noSQL, elasticsearch - CRUD to CRUD)
  • 10
  • Odpowiedz
1. AI okazało się gównem, które nie zastąpi programistów CRUDiarzy i nie wyrzuci ich branży.


@nad__czlowiek: to ktoś zakładał, że zrobi to wersja demo?
  • Odpowiedz
@3Djdjfjw482: no ja tez CRUD ale ja nie gardze kimś kto zarabia 2000zł netto. I nie wyzywam tez ludzi że w weekend siedzą z rodzinką zamiast się uczyć po pracy nowych frameworków i języków jak to robią pasjonaci, znęcają się yebani na code review że nie stosuje się modnych wzorców tylko ify elsy i switche...

Poza tym ja już mam spłacone mieszkanie, samochód w leasingu zawsze się pozbyc można, jakby AI
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: i kto będzie od ciebie te meble kupował panie stolarzu jak większość IT zostałaby wygryziona przez AI i by nie mieli hajsu? Przecież stąd te ceny usług typu stolarka albo hydraulik bo jest dużo białych kołnierzyków z nadmiarem hajsu i nie chce im się tego robic
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: xD nie no byku zwolnienie połowy wawy i Krakowa z roboty nie będzie miało odzwierciedlenia żadnego na rynku. Wiadomo, meble od stolarza to z reguły pracownicy mleczarni i nauczyciele zamawiają. Tak samo wcale głównym klientem fizjo nie są programisci
  • Odpowiedz