Wpis z mikrobloga

Potrzebowałem żarników halogenowych 118 mm do warsztatu i w żadnym markecie budowlanym ich nie mają. Chłop mi w obi powiedział, że ludzie co chwilę o nie pytają, a na hurtowniach ich nie ma. UE znowu chce mnie uszczęśliwić pięć razy droższym, ale za to dającym słabe światło ledowym odpowiednikiem, czy jest jakiś inny powód?
#elektryka #oswietlenie #pytanie #pytaniedoeksperta
rolnik_wykopowy - Potrzebowałem żarników halogenowych 118 mm do warsztatu i w żadnym ...

źródło: ZAROWKA-HALOGENOWA-ZARNIK-J118-400W-R7s-118mm-KL-C

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@rolnik_wykopowy: Szczerze powiedziawszy to one już od dłuższego czasu wychodzą z użytku. Piszę tu o palnikach halogenowych. Raz że wysoka temperatura użytkowania, dwa duże zużycie energii elektrycznej, trzy podatność na uszkodzenia. Zamienniki LED mają o wiele mniejszą moc czynną, czyli pobieraną z sieci a o wiele większy strumień światła, nie sa tak gorące w trakcie używania, i raczej dłuższy czas działania bez uszkodzeń.
  • Odpowiedz
@Wiskoler_double: No ale te krótsze cały czas idzie dostać i patrząc po półkach, to ich nie brakuje, a z tymi podobno jest problem. Zależy mi na mocnym świetle jak raz na jakiś czas korzystam z warsztatu, więc pobór prądu mi nie straszny. Tym bardziej, że ledowe odpowiedniki, to 4 - 5 dych i gość twierdził, że dużo słabsze światło dają.

zamów z allegro


@bartekfux: No tak chyba zrobię.
  • Odpowiedz
@rolnik_wykopowy: naświetlacze LED świecą równie dobrze co halogenowe, podstawowy 100W ma jakieś 8000 lumenów, co przekłada się na żarnik 118 500W, do tego barwa światła 4000k, albo zimna 6500k jak chcesz i jest znacznie jaśniej. Z minusów to może to, że są niewymienne, ale zawsze jest te minimum 2 lata rękojmi + ewentualna gwarancja producenta, więc jak masz dowód zakupu to muszą wymienić
  • Odpowiedz
gość twierdził, że dużo słabsze światło dają.


@rolnik_wykopowy: xDD

Szkoda więcej pisac skoro masz problem z czytaniem i nie dasz rady odczytać z oferty ilości lumenów i kupić nawet mocniejszego LEDa niz żarnik halogenowy
  • Odpowiedz
Ty potrafisz zrozumieć, że chciałem wymienić żarówki za parę złotych?


@rolnik_wykopowy: niestety nie jestem w stanie, ceny poniżej 50pln dla mnie są niewidzialne, taktuje takie artykuły jak za darmo
  • Odpowiedz