Wpis z mikrobloga

@wigr: Tu nie ma nic do śmiacia. Makety w większych miastach mają przeważnie niższe ceny, niż te na prowincji.
To mniej/więcej tak jak między lidlem w Wawie, a lidlem w Berlinie( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@JestemKaspi: @Noniusz @Ja_tutaJ @wigr

Sambia to historyczna nazwa krainy w północnej części prus. Z tego zadupia totalnego którym jest dzisiejsze województwo warmińsko-mazurskie i OK nie było ani pociągów, ani dróg ekspresowych żeby stamtąd wyjechać, a na miejscu nie było żadnych miejsc pracy żeby tam zostawać.

Najbliższa Sambii jest część przygranicznego z obwodem królewieckim pasa który jest w czołówce pod tempem wyludniania się w Polsce. Stamtąd wszyscy uciekają, a dla tych co
PfefferWerfer - @JestemKaspi: @Noniusz @Ja_tutaJ @wigr 

Sambia to historyczna nazwa ...

źródło: https%3A%2F%2Fsubstack-post-media.s3.amazonaws.com%2Fpublic%2Fimages%2F27afc2a0-bee6-49bd-ac0f-2c675c8557c4_3307x2834

Pobierz
  • Odpowiedz
@wigr: Niestety tak bardzo często wygląda wykluczona transportowo polska powiatowa.

@Noniusz Starsze pokolenia bardzo często "nie umią w internety". Co najwyżej internet to Skype czy Whatsapp w telefonie aby zadzwonić do dzieci/wnuków, ale już zakupy przez internet to czarna magia, oszuści na każdym kroku, i jak too jeszcze wpisywać gdzieś numer karty - toż to zaraz ukradną całą emeryturę.

Jeszcze kilka lat temu moi rodzicie przyjeżdżając do mnie w odwiedziny jak
  • Odpowiedz
@wigr: żarty żartami ale ostatnio byłem w Płocku w Decathlon. I niestety wybór dla mnie słabiutki. Skończyło się tak, że nic niemal nie znalazłem i kupiłem dopiero u siebie w Decathlon Piaseczno. Tak samo wybór w sklepach w CH. Chociażby TK Maxx. Bieda straszna pod względem wyboru. I teraz się nie dziwię, że ludzie z Płocka jeżdżą do Wawy na większe zakupy.
  • Odpowiedz
@rydzo: a właśnie ja mam inne wrażenie bo w dużym mieście popularne rozmiary butów czy ciuchów wykupione a w mniejszym są
  • Odpowiedz
@wigr co w tym dziwnego? Podobne ogłoszenia od kilku lat można spotkać w Czechach. Organizowano wyjazdy na zakupy do polskich przygranicznych marketów. Kilkukrotnie widziałem ogłoszenia z Pragi ;)
  • Odpowiedz
@yetix: w decathon Płock to niemal nic ze swojej listy nie zobaczyłem. Ja mam niepopularny rozmiar buta i wszędzie ciężko ale w małych miastach jeszcze gorzej bo tam totalne zero pod tym względem.
  • Odpowiedz