Wpis z mikrobloga

Mieszkam w patologicznym domu.. jedyną opcją by nie skończyć na szubienicy to się wyprowadzić, chce wynająć pokój ale mam 30 lat, objawy fobii społecznej, zaburzeń lękowych, depresji... wiem ze to brzmi dziecinnie, ale nie wiem czy sobie poradzę, jestem jak dziecko. Jakieś wskazówki dla kogoś takiego jak ja? chciałbym uniknąć patologii. #przegryw #depresja
  • 17
  • Odpowiedz
@Darthal Wyprowadzka do innego miasta czy w obrębie tego samego? Jak w tym samym to poszukaj pracy i jak będzie w porządku, to wtedy ogarnij pokój do wynajęcia. Jak w innym mieście, to zerknij najpierw gdzie można znaleźć pracę jakąś na początek od razu i szukaj jakiegoś pokoju. Po kilku miesiącach jakiejkolwiek pracy poszukasz czegoś lepszego jak nie będzie odpowiadać. Dasz radę! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Darthal: zarobić, mieć jakieś oszczędności, po czym wynająć czym prędzej.
Generalnie pierwsza myśl to ucieczka. Niestety to też może w przyszłości dojechać człowieka w najmniej oczekiwanym momencie.
  • Odpowiedz
@Darthal No to spróbuj już teraz rozejrzeć się za pracą, co jest dostępne i zacząć jakąś pracę. Pytanie czym się zajmujesz, co chciałbyś robić?
  • Odpowiedz
  • 1
@Darek89: Myśle że na początek złapie byle co, nawet na produkcje, tylko najgorzej że tam przeważnie 3 zmiany, kiedyś tak pracowałem, po 3 zmianie byłem wrakiem człowieka. Myślałem kiedyś o branży CNC żeby jakiś kurs zrobić :)
  • Odpowiedz
@Darthal: Na 3 zmiany to trochę słabo by było, lepiej coś innego poszukać, z normalnymi godzinami pracy, by mieć jakąś jeszcze energię na coś poza pracą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

  • 0
@chado_podobny:

Sprawy których się obawiam:

1) Trafienie na patologie, dziwnych ludzi, alkoholików, ćpunów, cwaniaków. (z racji tego że jestem spokojny ,fobiczny, bez nałogów)
2) Nie potrafię gotować
3) 30 latek na wynajmowanym pokoju to trochę kicha, ale co mam zrobić, lepsze to niż nic.. i tak jestem na samym dnie.
  • Odpowiedz
@Darthal: Z wynajmem można różnie trafić, na różne osoby, więc to jest jakieś ryzyko. Jeżeli dasz radę wynająć jakieś nieduże mieszkanie, to będzie chyba lepiej, kwestia kasy ile jesteś w stanie płacić. Co do gotowania to jest sporo rzeczy w sklepach, można ogarnąć jakiś obiad gotowy do podgrzania ( ͡° ͜ʖ ͡°) Co do wieku, to ja mam parę lat więcej i wynajmuję od wielu już lat
  • Odpowiedz
  • 1
@Darthal 3. Olej to, nawet jak trafisz na młodszych wspóllokatorów to wystarczy, że powiesz, że wolisz więcej oszczędzać. No big deal. To tylko deal jezeli sam z tego robisz deal, sam wynajmuje pokoj, a mam troche wiecej lat niz ty. I moglbym wynajac mieszkanie ale po co przewalac kase.
2. Nie musisz jesc schabowych od matki zeby jesc zdrowo. Wystarcza jajenice, zwykly kurczak usmazony na przyprawie do kurczaka z ryzem i jakies
  • Odpowiedz
  • 1
@Darthal a 1 to loteria, chociaz bardziej prawdopodobne ze trafisz na studenciakow po prostu. Patusow nie ma wbrew pozorom tak duzo, ciezko trafic. A jakby nie bylo ok, to mozesz zmienic mieszkanie zawsze, nikt ci tam nic nie zrobi ani sila nie bedzie trzymal, w koncu placisz za to.
  • Odpowiedz
@Darthal: jak chcesz to napisz na priv, jak gdzieś niedaleko mieszkasz i będę miał czas to mogę z tobą polatać po mieszkaniach. Jak będę miał czas to może będę na pizze co jakiś czas wpadał xD moi znajomi już prowadzą poważne życie i czasami jak nie mam co robić to mi się nudzi
  • Odpowiedz