Wpis z mikrobloga

Polecicie jakieś gry/programy/ może coś online do #szachy ćwiczenia debiutów?
Chodzi mi o to, że ustawiam sobie na przykład, że bot gra czarnymi i rusza się dokładnie tak jak leci obrona sycylijska wariant najdorfa i tak 10 ruchów. A nie, że raz obrona francuska, raz partia włoska raz jeszcze #!$%@? wie co, w ten sposób to w życiu debiutów nie ogarnę xD
  • 15
  • Odpowiedz
  • 0
@podmaks: Wygląda spoko, ale trzeba mieć ten arcade wykupione czy coś takiego, pomyślę. Dzięki :)

@march No właśnie tam nie mogę tego znaleźć :(

@Wegrzynski Nie no muszę ogarnąć te chociaż podstawowe debiuty bo znam w zasadzie tylko kilka i to z grubsza, jak się nie wyjebię w debiucie to potem już ładnie idzie, ale za często tracę partie przez nieznajomość debiutu właśnie
  • Odpowiedz
@robertx: ogarnij sobie jeden debiut białymi i po jednej odpowiedzi na e4/D4 i tyle na początek. Przy 1100 to masz dużo do ogarnięcia ze strategii, podstawowych ustawień it'd
Nie ucz się 20 debiutów po 15 ruchow
  • Odpowiedz
@robertx robisz opracowanie na lichess i ruch ponrychu tworzysz debiut z najpopularniejszymi odpowiedziami. Patrzysz co grają mistrzowie i inni na lichess. Ze zrozumieniem nauczysz się lepiej niż kując na pamięć. Kucie bez zrozumienia to tylko pogorszy sprawę na tym poziomie.
Później możesz użyć np. aplikacja gdzie wgrywasz powstały pgn i sprawdzasz się. Np. Chess opening trainer, losuje Ci debiuty tylko spośród twoich opracowań.
  • Odpowiedz
@robertx: Polecam kursy szachowego mentora w kwestii debiutów. Nie posiądziesz absolutnie żadnego wytłumaczenia idei ani planów gry, Za to będziesz znać 20-ruchowe warianty z remisową pozycją.
  • Odpowiedz
@Vit77 fakt ale o to pytał, nie? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Chodziło mi o sprawdzenie się w konkretnym wariancie który tworzy się samemu że zrozumieniem. Ogólnie to chyba ciężko samemu bez trenera albo dobrej książki. Dobrego trenera nic nie zastąpi.
  • Odpowiedz