Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

Przeczytaj całość - tam masz wyłączenie dla BSP lżejszych niż 900g (mini ma jakoś <250g). Czyli do 30m od gleby i w zasięgu wzroku można po dokonaniu checkin w apce.

https://drony.ulc.gov.pl/ zrób sobie konto i przeklikaj szkolenia, to będziesz mieć jakiś pakiet info na start.
  • Odpowiedz
@profaza: nieprawda, na 30m sporo się da ładnych zdjęć zrobić i ciekawych rzeczy zobaczyć. Z resztą poczytaj sobie to, co podlinkowałam, to się dowiesz, jakie są max legalne pułapy ;)
  • Odpowiedz
@profaza: mieszkasz kolo lotniska i pewnie samoloty Ci lataja nad glowa i sie dziwisz ze nie mozna latac dronami? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
juz w parku poludniowym mozesz do 100m latac, ta czerwona strefa nie jest taka duza
  • Odpowiedz
@profaza No we Wrocławiu sporo jest różnych stref, ale te 30 m to nie tragedia. No i inna kwestią to, to co tym dronem chcesz robić. Jeśli fotografie miasta jak @Jcdx to da się to robić. Jeśli jak u mnie ma to być zabawka, która zabierasz na wycieczki w celu uwiecznienia wspomnień w ciekawy sposób to na pewno znajdziesz strefy gdzie polatqsz wyżej, a i tak powyżej 60 m AGL jeśli nie
  • Odpowiedz
@profaza: z tego, co mówił mi mój instruktor pracujący też jako serwisant zdecydowana większość awarii jest skutkiem tego, że użytkownik "wie lepiej" i "po co czytać instrukcję". Tam masz sporo również informacji odnośnie możliwych osiągów urządzenia czyli np jaki wiatr pokona, zanim je zniesie itp. I nie ufaj przesadnie czujnikom, głupieją nieraz na antenach, bezlistnych gałęziach. Nie lataj za blisko dużych trakcji, bo też nieraz może GPS zgłupieć na chwilę. Nie
  • Odpowiedz