Wpis z mikrobloga

Kompletnie nie znam się na elektryce, chciałbym jednak sprawdzić działanie kamerki cofania do samochodu, którą zasila się poprzez podłączenie do 12V światła cofania
Wolałbym pierwsze sprawdzić ją w warunkach domowych a nie grzebać w samochodzie - np. wykorzystując baterie 12V

Czy podłączenie jej w sposób taki jak na grafice na szybki test działania będzie poprawne?
Kompletnie się na tym nie znam ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#elektryka
Faxy - Kompletnie nie znam się na elektryce, chciałbym jednak sprawdzić działanie kam...

źródło: pomysl

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@bialy100k: Wielkie dzięki za link, taki zasilacz faktycznie wydaje się być całkiem ciekawą opcją, szczerze to chyba faktycznie bym go nabył
Z elektryką/elektroniką mam niewiele wspólnego, ale kto wie co będzie za te 2-3 lata i chyba lepiej go mieć niż nie mieć :-)

Tylko że jak już kupować to wolałbym coś na "lata" i zastanawiam się która opcja byłaby bardziej odpowiednia do typowo "domowych" zastosowań: 30V/5A, 30V/10A 60V/5A czy może
  • Odpowiedz
@Faxy @Faxy Ja brałem Riden 6006, ma coś koło 48V/6A o ile pamiętam, ale dziś bym brał wyższy model - tak z 60V 10A lub nawet 20A jeżeli są. Ale bierz pod uwagę, że cena też rośnie (i te wymagają obudowy i transformatora z prostownikiem). Uwaga - NIE kupuj nic ponad 60V bo to jest granica w miarę bezpiecznych napięć DC (stałych). Z wyższymi i tak nie będziesz pracował. Sugeruję szukać 30V
  • Odpowiedz