Wpis z mikrobloga

Mirki, dostałem pismo od Urzędu Celnego za przesyłkę z #aliexpress Chodzi o plastikową pierdołę do aparatu za ~35 zł. Tak się zastanawiam czy bawić się w wymianę korespondencji z UC czy lepiej wziąć zwrot kasy z Ali? Czy dostanę od Chinoli zwrot, gdy nie dopełnię formalności z UC? #pytaniedoeksperta #zakupyzchin
  • 6
  • Odpowiedz
  • 0
@sberatel: chcą ode mnie potwierdzenie zakupu z informacją co kupiłem i za ile hajsów. 8,50 zł samej prowizji za to chcą pobrać - tak wynika z pisma. To jak jeszcze dowalą opłaty, to mi się kompletnie nie opłaca ten uchwyt za 35 zł, bo taniej wyjdzie z Polski ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@truchuo: widocznie majfriend nie wypełnił deklaracji celnej, bo przecież vat miałeś w cenie. Możesz zapłacić wszystko i żądać od Aliexpress zwrotu, jest na to szansa. Jak nie odbierzesz to wątpię czy dostaniesz zwrot środków bo ostatnio coś z tym problemy zaczęli robić. Mam nadzieję, że te 15zł nie zrujnuje cię.
  • Odpowiedz
  • 0
@sberatel: nie chodzi o zrujnowanie tylko, że mi się kompletnie to nie opłaca przy tej cenie. Nic nie wyjdzie wówczas z mojej cebuli ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Nic nie wyjdzie wówczas z mojej cebuli ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@truchuo:

jak nie odbierzesz paczki, to twoja cebulka dopiero ci nie wyjdzie :D

Masz do wyboru, zaplacic te ~15 zeta i ofzyskac z 7, albo olac UC i stracic 35 zeta :D
  • Odpowiedz