Wpis z mikrobloga

Powinno się zakazać trzymania psów w mieście, a zwłaszcza w bloku. Takie zwierzę nie ma gdzie się wybiegać, siedzi cały dzień same w domu a jak wyjdzie to sra na chodnikach i trawnikach. Do tego często atakuje inne psy i dzieci. #psy #psiarze

Czy powinno się zakazać trzymania psów w bloku?

  • Tak, bo to męczarnia dla zwierzaka 42.9% (273)
  • Tak, bo sra na chodnikach 18.1% (115)
  • Tak, bo może zaatakować innych ludzi 7.7% (49)
  • Oczywiście 31.3% (199)

Oddanych głosów: 636

  • 72
  • Odpowiedz
Powinno się zakazać trzymania psów w mieście, a zwłaszcza w bloku.


@ostatniebydle: Nie, powinno się j**ać prądem psiarzy, którzy się nie umieją zająć własnym psem i go wychować. To są szkodniki społeczne.

To już któryś mój wpis z tej serii na wykopie.

Mam psa, mieszkam w bloku, mój pies nie szczeka, zawsze po nim sprzątam, wychodzimy na długie spacery podczas których pies się wybiega, wybawi, dostanie wiele potrzebnych bodźców zapachowych i
  • Odpowiedz
Mógłbyś podrzucić te opracowania?


@Sratatatatatata: Nawet zacząłem szukać żeby faktycznie tu podlinkować. Jestem jednak #!$%@? w szukaniu badań naukowych, tamto kiedyś dostałem od jednej behawiorystki. Natomiast artykułów lepszej lub gorszej jakoś po ang i pl jest mega dużo i powinieneś sobie poradzić.

Jak uda mi się dotrzeć do tego opracowania które czytałem to Cię zawołam.
  • Odpowiedz
@Hmrogrz: @Troey przecież łatwiej jest wyjsc na dłuższy spacer mieszkając poza miastem gdzie zaraz masz łąki i lasy niż w mieście. Jak ktoś chce mieć psa to powinien w miejscu gdzie są do tego warunki. W mieście pies wyjdzie przed blok i sika na elewacje albo na samochody bo do parku musi dojść. Poza miastem jest łatwiej o tereny zielone
  • Odpowiedz
przecież łatwiej jest wyjsc na dłuższy spacer mieszkając poza miastem


@Wincyyyyj: Niewątpliwie, ja nie mówię że psy w mieszkaniach mają lepiej. Mówię tylko że można w mieszkaniu zapewnić psu odpowiednie warunki, a czasami świadomość posiadanego ogrodu usprawiedliwia ludziom w głowie brak długiego spaceru.
  • Odpowiedz
@ostatniebydle: i jeszcze ludzie ich często nie tresują, szczególnie tych mniejszych, więc drą #!$%@? cały dzień i to się niesie po całej klatce. i nie tylko tych mniejszych, sąsiedzi sobie wzięli samojeda 3 miesiące temu u dalej drze jape pod drzwiami dzień i noc
  • Odpowiedz
@Sratatatatatata: Może to będzie mała próbka badawcza, ale wystarczy zapytać znajomych którzy mają domy z ogrodem czy ich psy z tych ogrodów korzystają do czegoś więcej niż do spania na trawie. Z mojego doświadczenia niezależnie od powierzchni psy raczej przesypiają większość czasu w 2 może 3 miejscach i w większości jest to w niedalekiej odległości od opiekuna. Natomiast pewnie bardzo dużo determinuje rasa bo każda ma inne zapotrzebowanie.
  • Odpowiedz
@ostatniebydle jeszcze żeby ten pies siedział w tej klitce 17m² we względnej ciszy i spokoju a nie ujadał jak #!$%@? pod drzwiami jak tylko właściciel wyjdzie do roboty. A potem człowieku się martw i kombinuj jakieś ultradźwiękowe chińskie odstraszacze bo nie idzie wytrzymać inaczej
  • Odpowiedz
@ostatniebydle: właściciele psów to w większości leniwe buły i nie potrafią zadbać o swoje zwierzę:
- mają w dupie że pies ujada i #!$%@? sąsiadów
- nie sprzątają po nim, a jeśli już łaskawie się schylą po kupę to i tak olewają siki, a potem nowa elewacja cała zaszczana i śmierdzi
  • Odpowiedz
Dobrze, że mam 70 metrów.


@dlugi-gr: Tak, bez zabudowy, wliczając łazienkę. Jak policzysz sobie na jakim metrażu pies może się faktycznie poruszać to wyjdzie połowa tego.
  • Odpowiedz