Wpis z mikrobloga

Mój 8-letni syn mi wierci dziurę w brzuchu, aby kupić drukarkę 3d.
Przyznam, że wiele mnie namawiać nie musi, bo ja też chcę ;)
Kwestia, aby kupić coś z czego będziemy zadowoleni.
Jeden tutaj Mireczek @withoutSmallGarden polecał mi Ender.
Jaki model Waszym zdaniem będzie optymalny, aby zacząć przygodę z 3d?

#druk3d #drukarki3d
  • 23
  • Odpowiedz
@Emil_L: nie sprzedaje jej czasem coś sobie zaprojektuje i jest potrzebna :D jeśli nie masz zacięcia konstruktora to może być ciężko z wykorzystaniem tego urządzenia w jakimś sensownym celu
  • Odpowiedz
@Emil_L: chyba nie zrozumiałeś pytania - jeśli kupisz drukarkę pokroju Ender 3 (tu wstaw jakieś literki i cyferki oznaczające kolejną mutację tego raka) to zwyczajnie bardzo dużo czasu spędzisz na poprawianiu fabryki, czytaniu forów, wertowaniu youtube tylko po to żeby osiągnąć zadowalającą jakość (w krytycznych wypadkach żeby w ogóle drukarka pracowała poprawnie). Jeśli kupisz coś z wyższej półki (prusa mini, bambulab a1/a1 mini) to tam właściwie nie ma czego poprawiasz, włączasz,
  • Odpowiedz
to zwyczajnie bardzo dużo czasu spędzisz na poprawianiu fabryki, czytaniu forów, wertowaniu youtube

@Podstarzaly_Mandalorianin: spędzam, ale chodzi o ustawienia slicerów do filamentów, o ile dane PLA ze strony fiberlogy po prostu przepisałem o tyle Sunlu (PETG) podaje tylko zakres temp. i prędkość i pomijając różnice w materiale już tak różowo nie jest, zresztą nie tylko przy enderach, bo zdarza mi się obejrzeć filmik ludzi z Bambu czy Prusą. Nie bronie Endera,
  • Odpowiedz
@Ja_tutaJ: współpracuję z farmą druku 3d. Na 20 bambulabów mieliśmy jednego do poprawki i to kosmetycznej (poniżej 1 godziny pracy technika). Na 20 Enderów 3 v2 mieliśmy jednego którego warto było ratować, reszta wróciła do dostawcy bo okazało się że koszt doprowadzenia ich do stanu używalności przekraczał (w osobogodzinach pracy) ich wartość. A powiedzmy sobie szczerze - chłopakom z technicznego kokosów za godzinę nie płacą ;).
  • Odpowiedz
@Podstarzaly_Mandalorianin: Ja ne podważam tego co napisałeś( ͡° ͜ʖ ͡°), tylko mówię, że tak naprawdę schody zaczynają się w momencie jak potrzebujesz czegoś co ma być wydrukowane w określony sposób, określonym tworzywem i widzisz na tubie że się da, ale nie wiesz jak soft ustawić. A co do enderów/elegoo iitp. to j/w opisuję swój przypadek i na pewno subiektywnie, ale za te pieniądze to spodziewałem się czegoś
  • Odpowiedz
@Emil_L: Chcesz sie bawic w majterkowicza i wiecej rozbierac drukarke niż drukować? Ender3
Chcesz mieć niezła maszyne w której można poprawić pare pierdół? Ender 6
To samo ale nawet bez dłubania się obedzie? K1
Chcesz drukowac a nie tylkać sprzętu i majterkować? Prusa albo bambulab
  • Odpowiedz