Wpis z mikrobloga

@badreligion66: akurat Myśliwiec by pasował do Mazurka. On i nauka ma się do siebie tak jak Mazurek do dziennikarstwa. Obydwoje uważają się za świetnych w tym co robią a są zarozumiałymi, przekonanymi o swojej nieomylności i nierozumiejącymi do końca tego co się dzieje w koło dzbanami którzy mają problem ze zrozumieniem, że świat to nie tylko zera i jedynki
  • Odpowiedz
akurat Myśliwiec by pasował do Mazurka. On i nauka ma się do siebie tak jak Mazurek do dziennikarstwa. Obydwoje uważają się za świetnych w tym co robią a są zarozumiałymi, przekonanymi o swojej nieomylności i nierozumiejącymi do końca tego co się dzieje w koło dzbanami którzy mają problem ze zrozumieniem, że świat to nie tylko zera i jedynki


@Shaggy_dg: Obaj*

Myśliwiec wielokrotnie przyznawał się do niedopowiedzeń czy błędów w swoich filmach
  • Odpowiedz
przekonanymi o swojej nieomylności


@Shaggy_dg: xDDDD przecież robił sprostowania, gdy coś źle zrozumiał albo niedopowiedział. Znajdź teraz czołowego dziennikarza, który przeprasza sam z siebie a nie z nakazu wyroku sądu xD
  • Odpowiedz
czemu internet tak zniekształca pojęcie "chłopskiego rozumu"? Chłopski rozum oznacza prawidłowe myślenie mimo braku jakiejś wiedzy, więc ogar


@Narcyz_: No, jak idziesz się wypowiadać publicznie na jakieś tematy, to wypada się przygotować i posiąść wiedzę. Przybycie na dyskusję uzbrojonym wyłącznie w chłopski rozum, to przejaw ignorancji lub pychy. Niestety, przemawianie z pewnością siebie pomimo braku wiedzy zyskuje poklask, sprawiając pozory fachowości. I właśnie z tej pozycji podlega słusznej krytyce.

Na chłopski
  • Odpowiedz
@badreligion66: Widziałem dwa filmy na tym kanale i obydwa były na poziomie dna. W jednym straszył covidem, powoływał się obliczenia z kalkulatora mocy statystycznej, czego, co sam przyznał na filmie, nie do końca rozumiał, co dzisiaj wydaje się samo w sobie śmieszne, a w drugim promował bzdury o tym, że rasy ludzkie nie istnieją. Napisałem odpowiedź na te bzdury na YT i na Wykop, dostawałem ogromną ilość plusów, ludzie prosili tego
  • Odpowiedz
@Shaggy_dg
Na tym portalu jak się dwóch bije, to zawsze ma miejsce walka dobra ze złem. Trzeba wybrać dobrego i złego. Wykop wybrał dobrego, a ty go zaatakowałeś xD. Złamałeś niepisane zasady social mediów, wstyd!
  • Odpowiedz
No, jak idziesz się wypowiadać publicznie na jakieś tematy, to wypada się przygotować i posiąść wiedzę. Przybycie na dyskusję uzbrojonym wyłącznie w chłopski rozum, to przejaw ignorancji lub pychy.


@uwaga-mowa-nienawisci: i tak i nie, wiele ludzi jest ignorantami i mają braki w wiedzy. Dlatego taki wywiad eksperta z laikiem w danej kwestii jest czymś co może być interesujące dla publiczności. Bo dziennikarz/prowadzący edukuję się w danych kwestiach wraz z publicznością.

No
  • Odpowiedz