Wpis z mikrobloga

Nigdy nie rozumiałem takich zachowań giełdy jak np. teraz przy Intelu. Przez cały dzień można było na luzie sprzedać akcje po 35$. Po sesji ogłosili wyniki, lepsze od prognozowanych (i to całkiem sporo, bo beat jest +30% względem prognoz) i akcje lecą na aftermarket -10%.

To sprzedający liczyli na to, że ten beat będzie 100% lepszy od prognoz? Wiadomo przecież, jakie spółka ma problemy, ale to wszystko było wiadome i wczoraj i przedwczoraj ;)

#gielda
  • 12
  • Odpowiedz
@DwaKolory: @maniek74 dokładnie, przyszłość ważniejsza niż teraźniejszość i po tym jak z tylu zostali z ai to jeszcze sobie wymyślili, że będą konkurować z tsmc w produkcji układów scalonych, powodzenia xd
  • Odpowiedz
@DwaKolory codziennie ktoś taki jak Ty jest zaskoczony ze po dobrym raporcie spada a po złym rośnie XD
Wiesz czemu? Codziennie ktoś odpisuje to samo. Giełda wycenia przyszłość. Liczą się zapowiedzi następnego okresu
  • Odpowiedz
  • 0
Spójrz na prognozę na q2, która jest poniżej oczekiwań.


you need to go deeper ( ͡° ͜ʖ ͡°)


SEES 2 Q ADJUSTED EPS 10C, EST. 24C


@gonzo91: @maniek74: No i co ja mam z tej prognozy wywnioskować? Czy to jest 24C, czy 10C, to jest to bardzo mało i to wszyscy wiedzą od dawien dawna. Nawet przy 24C kwartalnie i P/E rzędu 15, mielibyśmy wycenę spółki
  • Odpowiedz
  • 0
dokładnie, przyszłość ważniejsza niż teraźniejszość i po tym jak z tylu zostali z ai to jeszcze sobie wymyślili, że będą konkurować z tsmc w produkcji układów scalonych, powodzenia xd


@levzor: Tu jest 100% racji, ale w tej kwestii nic się nie zmieniło od wczoraj, ani na lepsze, ani na gorsze - a mimo tego nagle wyparowało 10% wyceny ;)

Jak ktoś kupuje Intela to nie dla jego prognoz na II czy
  • Odpowiedz
  • 0
codziennie ktoś taki jak Ty jest zaskoczony ze po dobrym raporcie spada a po złym rośnie XD

Wiesz czemu? Codziennie ktoś odpisuje to samo. Giełda wycenia przyszłość. Liczą się zapowiedzi następnego okresu


@widmo82: To jest coś innego. Jeśli mamy normalną firmę i rzeczywiście w raporcie pojawia się rysa na temat przyszłości, to wiadomo że jest potencjał do spadku.

Ale Intela nie kupuje się ze względu na ich perspektywę kilku kwartałów, tylko
  • Odpowiedz
@DwaKolory przecież to jest prognozowany przychód o połowę mniejszy niż oczekiwano xD
Ogółem robiłem kółko na intelu od 34 do 43 i zadowolony.
Ale firma ma problem, jak się zaraz nie weźmie za ej aj i GPU to zostanie zjedzona. Apple z M1 wyrzucił procki z Intela z połowy sprzedawanych lapków na świecie. AMD już robi bardzo dobre sprzęty, w lepszych procesach u tsmc, do tego wchodzi grubo w ej aj.
Gdzie
  • Odpowiedz
  • 0
Ale firma ma problem, jak się zaraz nie weźmie za ej aj i GPU to zostanie zjedzona. Apple z M1 wyrzucił procki z Intela z połowy sprzedawanych lapków na świecie. AMD już robi bardzo dobre sprzęty, w lepszych procesach u tsmc, do tego wchodzi grubo w ej aj.


@gonzo91: No ale ja to wiem i ja się z tym zgadzam. Ale wczoraj było dokładnie tak samo i ten raport niczego nie
  • Odpowiedz