Wpis z mikrobloga

Czy uważacie, że seks kazirodczy powinien być legalny?
Przy założeniu, że są to dwie dorosłe osoby i się na to zgadzają.
Otwieram dyskusje.

#dyskusja #seks #pytanie #ankieta #kazirodztwo

Czy seks kazirodczy powinien być karalny?

  • KARAĆ 41.1% (30)
  • NIE KARAĆ 34.2% (25)
  • ja nie gej 24.7% (18)

Oddanych głosów: 73

  • 11
  • Odpowiedz
@matti-nn: z takiego związku rodzą się często dzieci, z poważnymi wadami genetycznym. Chodzi o dzieciaki, a nie o to, że rodzeństwo nie potrafi kontrolować swoich popędów. To nie jest dobre.
  • Odpowiedz
Problem tkwi w skali, nie chodzi o uniwersalność zasady. Pozwolisz ludziom na seks kazirodczy, będziesz miał dziesiątki tysięcy chorych dzieci w samej Polsce. Ludzie z syndromem Downa to mikro problem. Pojedyncze przypadki urodzeń z takich związków.
  • Odpowiedz
@matti-nn: tak patrząc na tę trzecią odpowiedź, to mam wrażenie że nie chodzi o ruchanie siostry.


Kulturowo kazirodztwo jest u nas niepożądane i tyle. Nie mniej często ludzie powołują się ryzyko wad genetycznych u dzieci, a nie na samym współżyciu - które jest złe i już.
  • Odpowiedz
  • 0
@CherryJerry: ale ryzyko wad genetycznych masz rowniez wsrod ludzi z roznego typu syndromami, a jednak nie zakazujemy im prokreacji.

kulturowo wiele rzeczy jest nie pozadanych, nie znaczy kryminalizowanych.
  • Odpowiedz
@matti-nn: Tak niestety uważam. Normalizacja tego co przez tysiące lat, z rozsądnych powodów, było zabronione, postępuje w szalonym tempie. Upadek moralności i relatywizacja zła, jest największym zagrożeniem dla ludzkości. I ludzie idą za tym Złem z fałszywym poczuciem, że chodzi o wolność. Społeczeństwa bez zasad moralnych giną. Tak było zawsze i tak będzie tym razem.
  • Odpowiedz
@matti-nn: trudno na to odpowiedzieć inaczej niż "tak każe obyczaj". Jeżeli w takim kazirodczym związku nie ma dzieci, a wszystko dzieje się za obopólną i niewymuszoną zgodą, to nikomu krzywdy nie czynią. Ale dziwnie by mi się rozmawiało z sąsiadem, wiedząc że on w wolnym czasie posuwa matkę albo córkę.
  • Odpowiedz