Wpis z mikrobloga

#tysiacmaph3

358-1=357
Before the storm | M | 130% | Melchior

Zagrałem Melchiorem - który ma umiejętność dyplomacja, coś co generalnie jest mocno znerfione w HOTA, albo wręcz w ogóle niedostępne (chyba autorzy pousuwali bohaterów z tą umiejętnością, bo była zbyt dobra na dużych mapach).

Mało gralem fabryką - jeszcze do końca nie czuję jednostek tego miasta, ani tych wybuchających pająków (czy można je przywrócić do życia), ani tych ptako-smoków, które mogą się zrobić nieśmiertelne przez turę... ze ścieżek rozwoju postawiłem bardziej na "zwierzęta" niż "mechy" (do końca nie wiem który sposób budowy miasta na start jest lepszy - i kiedy).

Po zebraniu jednostek podbiłem dwa miasta i zaczęła się dość typowa zabawa w kotka i myszkę z komputerowymi graczami - obrona własnych miast (komputerowi gracze przybywali statkami i czasem z podziemi) + eksploracja mapy.
Mapa jest dość prosta - i łatwo na niej wykopać graala, więć to zrobiłem - żeby przetestować ten nowy - który zadaje obrażenia od błyskawic przed każdą bitwą. Jest to bardzo, bardzo mocna rzecz. Nie tylko pozwala łatwiej atakować wrogów, ale także łatwiej się bronić, zdobywać siedliska itd. Można też stosować coś w rodzaju "armageddonu" - kupić bohaterów, rozbić oddziały na pojedyńcze i atakować po kolei wrogów - tak żeby wybić ich czarami.
Przypomina to mocno Heroes 2, oraz Heroes 3 przed HOTĄ - gdzie bohaterowie po wykupieniu mieil więcej niż jedną jednostkę.

W podziemiach okazuje się być tylko 1 zamek, podbiłem go jako ostatni.
fledgeling - #tysiacmaph3

358-1=357
Before the storm | M | 130% | Melchior

Zagrałem...

źródło: h3h3h3

Pobierz
  • Odpowiedz