Wpis z mikrobloga

skąd bierze sie kota? pytam poważnie, wyprowadzam sie z domu rodzinnego do miasta wojewódzkiego i troche nie wiem gdzie można wyszukać młode kotki w okolicy ( ͡° ͜ʖ ͡°) do tej pory mieszkałem na wsi/w małych miasteczkach i zwyczajnie gdy sie chciało kota to każdy znał kogoś komu niedawno kotka się okociła, ale za cholere nie wiem jak sie to rozwiązuje przeprowadzając sie do wojewódzkiego. Na jakich stronach szukać kotów? przeglądałem olx i pojawiały się same koty do adopcji czego wolałbym uniknąć ze względu na potencjalne problemy behawioralne jakie może mieć kot po przejściach (nie mam na tyle dużego doświadczenia). Powinienem poszperać na jakichś lokalnych grupach? poszukać ogłoszeń z okolicznych wsi czy jest jakiś portal na którym ludzie ogłaszają chęć wydania zwierzęcia
#koty #pytanie #zwierzaczki
  • 18
  • Odpowiedz
@phxx: ze schroniskami nie jest przypadkiem tak, że jest to strasznie długi i trudny proces by wziąć stamtąd kota? słyszałem kiedyś od kilku osób że prościej jest adoptować dziecko niż psa a model biznesowy schronisk nie opiera sie na adopcji, a na posiadaniu jak największej ilości zwierząt by czerpać dotacje. dlatego raczej wolałem poszukać opcji z jak najmniejszą ilością formalności
  • Odpowiedz
@asdfqwerty123: Zależy od schroniska, kiedyś były adopcje w sklepie ze zwierzętami, gdzie się wchodziło i wychodziło z kotem. Oczywiście są takie, gdzie chcą, żeby kocia siatka była konkretnej firmy i robią problemy, ale są takie, które dadzą od ręki.
  • Odpowiedz
@vateras131: myślałem nad tym ale na ten moment brak kocięt ;/ wiem o jednej kotce ale zanim sie okoci minie jeszcze pewnie kilka tygodni a kociak musi być przy mamie minimum 2 miesiące. zależałoby mi żeby jednak nie czekać aż tak długo
  • Odpowiedz
@vateras131: kiedyś koty wylewały sie drzwiami o oknami, a teraz te nowe pokolenia nawet rozmnażać sie nie chcą a jak już sie jakiś rozmnoży to nagle okazuje sie ze ma jakies fabryczne wady i zdycha po kilku miesiącach. szkoda gadać
  • Odpowiedz
@asdfqwerty123: ze schroniska nie polecam. Milion pytań: co robisz, jak spędzasz wolny czas, MASZ SIATKĘ?!

Popytaj po znajomych, ja tak ostatnio wzięłam kotkę 7 miesięcy (siostra koleżanki koleżanki); dwa miesiące gadałam wszystkim że chcę kota i w końcu ktoś mnie przekierował xD Albo od prywatnych ludzi z ogłoszeń FB (ewentualnie grupy dla kociarzy), którzy po prostu chcą oddać, bo nie mają co z nimi zrobić.

Albo zrób wycieczkę na wioskę, zgarnij
  • Odpowiedz
@asdfqwerty123: serio, wtedy jeszcze niewiele wiedziałam (pierwszy kot sam się znalazł, więc chciałam drugiego do pary). Znalazłam jednego fajnego na OLX od fundacji, stwierdziałam - spoczko. Wbijam na ich stronę a tam ankieta na 60 PYTAŃ.
Łącznie z tym co robisz w czasie wolnym, żeby koteł nie siedział sam xD
  • Odpowiedz