Wpis z mikrobloga

@PiotrFr: widziałem ostatnio sporo artykułów że sprzedaż elektryków przestała rosnąć, że europejskie porty są zapełnione niesprzedanymi chińczykami i ogólnie bez państwowych dotacji wszystko przestaje być opłacalne
  • Odpowiedz
że europejskie porty są zapełnione niesprzedanymi chińczykami


@pilot1123:

A lack of logistical framework seems to be part of the problem. Once these EVs are unloaded at European shipping terminals, Chinese OEMs are struggling to find truck drivers and commercial transportation to move them to dealer lots, the report said.

“Inland shipping in European markets is difficult [for Chinese EVs],” Cui Dongshu, the secretary general of the China Passenger Car Association, said.
  • Odpowiedz
@PiotrFr: coz, moim zdaniem to wina tylko i wylacznie branzy. Kierowcow brakuje, ale zadna firma nawet nie pomysli aby "wciagnac" ludzi do biznesu oferujac np cyrograf i darmowe zrobienie uprawnien. W Norwegii prawko na ciezarowke to cos w okolicach 37 tys zlotych no jakos bezrobotni nie sa chetni wyskakiwania z takiej kasy.

UPDATE:
w zlotowkach moze sie wydawac w sumie nie tak duzo, ale to glownie przez tragicznie niski kurs korony
  • Odpowiedz
  • 0
@jasonfly: ale w przypadku transportu aut dochodzi problem specyficznej pracy, przez co mniej chętnych, 7-8 lat temu kumpel mi proponował za 4k€ ale nie chciałem. Jak ktoś chce więcej zarobić to lepiej sobie spokojnie na chłodni robić. A nie kombinować jak załadować, planować pracę i skakać jak małpa po lohrze.
W ostatnim czasie też wzrosła sprzedaż aut, głównie azjatyckich, stąd wieksze zapotrzebowanie
  • Odpowiedz
@PiotrFr: fakt troche o tym zapomnialem mimo iz od czasu do czasu ogladam Iwone truckerke, ten rozkladunek czy np brak miejsc w Europie do zrobienia przerwy to faktyczie odrzuca. Ja bardziej myslalem pod swoim katem i podworkiem, coraz czesciej mam dosc szukania "technologicznej pracy" i lizania sie wszystkich po jajach na linkedln. Czesto mam ochote tem pierd#¤ i isc na ciezarowke. No ale ochote moge miec, prawka za cene kilkumiesiecy wyplaty
  • Odpowiedz
  • 0
@jasonfly: miałem właśnie taką fanaberię. Państwo zapłaciło mi za cały kurs i jeździłem parę lat. Uwielbiam tę robotę ale nie z rodziną. Będąc kawalerem mógłbym w ogóle nie wracać do domu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A we Francji na samochodach dodatkowy problem, że nie ma ograniczeń wysokości. Wyliczą ładunek, że wejdzie na 4.60 a później weź zaplanuj trasę, jak wiadukty itp są oznaczone tylko do 4.30.
Co
  • Odpowiedz