Wpis z mikrobloga

Ja jebye, czy serio ustawienia przelewu stalego w EURO to jest taka nieosiagalna rzecz w Polsce? Obdzwonilem doslownie kazdy bank u nas i nikt tego nie oferuje! Na dodatek baba z pko bp mnie oszukala, ze sie da xD sprawdzilem u znajomego i jednak sie nie da! zadzwonilem drugi raz i mnie przepraszali za pomylke ;d troche wstyd zeby nie znac takich podstawowych rzeczy. Dodatkowo na 10 bankow zaden nie mial problemu mi udzielic takich informacji i uwaga, bank w ktorym mam konto, ukochane ING nie chcial mi takiej informacji udzielic dopoki nie zweryfikuje swoich danych bo oni moga tylko na ogolne pytania odpowiadac! xD ( nie mialem przy sobie dowodu osobistego) to sie jej pytam czy stale zlecenie przelewu, jako opcja, ktora oferuje bank dla klienta nie jest informacja ogolna? to sie zapytala tylko czy z czyms wiecej pomoc xD no i jeszcze ch## w d### credit agricole bo jak do kazdego banku sie dalo dodzwonic ponizej dwoch minut i porozmawiac, tak tutaj sie nie dodzwonilem przez 20 minut #banki #bankowosc
  • 9
  • Odpowiedz
  • 0
@ms93: to jest jakis klon revolut? Szczerze powiedziawszy pierwszy raz slysze o tym banku, strone tez maja jak jakis sklep dropshippingowy scam xD
  • Odpowiedz
@rabbitat Aion to bank założony w Belgii przez twórcę aliora. Jest legit. I jako chyba jedyni dają jakikowiek procent na koncie euro oszczędnościowym. Obsługa 100% przez apkę. 5 zł miesięcznie opłaty z konto jeżeli nie trzymasz tam min. 5000 zł na koncie oszczędnościowym (daje ok. 5,6%).
  • Odpowiedz
  • 0
@Tytanowy_Lucjan: ogolnie slabe oceny ma na necie, w Belgii tez jest troche negatywow na temat tego banku. Tak czy siak i tak dupa z tego mireczku chyba, teraz sie dowiedzialem, ze np. revolut nie moze byc tylko i wylacznie kontem firmowym ( a takie mnie interesuje) bo nie udostepnia polsce split payment i cos tam, mandat moge dostac. Wiec podejrzewam, ze sytuacja z tym aion bedzie 1:1 taka sama, bo to
  • Odpowiedz
revolut nie moze byc tylko i wylacznie kontem firmowym ( a takie mnie interesuje) bo nie udostepnia polsce split payment i cos tam, mandat moge dostac. Wiec podejrzewam, ze sytuacja z tym aion bedzie 1:1 taka sama, bo to tez internetowy bank fintech :/


@rabbitat: aion nie ma kont firmowych. a co do revoluta - to jaki znowu mandat? masz JDG? jak tak to nie masz obowiazku posiadania konta firmowego -
  • Odpowiedz
  • 0
@rtg_ Polska skarbówka nie daje możliwości dopisania Revolut do białej listy podatników VAT. Revolut jest wirtualnym rachunkiem bankowym, co oznacza, że w rozumieniu Prawa bankowego nie może być traktowany jak rachunek rozliczeniowy. Dlatego też dotychczas nie znalazł się na białej liście podatników.

Z tego powodu przedsiębiorcy korzystający z niego jako jedynego rachunku bankowego powinni pomyśleć o uruchomieniu dodatkowego, który może zostać wpisany na białą listę.

Obowiązujące od stycznia 2019 roku przepisy nakazują
  • Odpowiedz