Wpis z mikrobloga

Co byście zrobili mając w zespole programistę, który wykonuje zadania 5-10x wolniej od was, przy tym nie jest w stanie nic sam wymyślić, o każdą prostą rzecz pyta i po roku w zespole nie ma pojęcia o istnieniu niektórych podstawowych funkcji produktu, tak jakby w ogóle nie chodził na spotkania.
Manager zdaje się mieć klapki na oczach i udaje(?), że tego nie widzi, nie zadaje mi też pytań, gdzie mógłbym jakąkolwiek opinię wyrazić.
Co byście zrobili w takiej sytuacji? Sam jestem obibokiem i ostatnią osobą do zgłaszania lenistwa innych, ale w tej sytuacji już zaczyna mnie to irytować, bo czuję się jak wół pociągowy, który tylko uczy i poprawia błędy.

#pracait #pracbaza #programista15k
  • 31
  • Odpowiedz
@cordianss: Czyżbyś pisał o mnie? W sensie o typie co ciągle pyta xD

Powiedz managerowi, że pora #!$%@?ć go z roboty. Ewentualnie odpisuj jak na Elektrodzie, żeby użył opcji szukaj
  • Odpowiedz
@cordianss: jeśli nie jesteś jego przełożonym lub nie masz żadnej kierowniczej pozycji to - dosłownie nic bym z tym nie robił.

Co innego jeśli zaczniesz dostawać rykoszetem za slabo wykonana prace.
  • Odpowiedz
  • 1
@WyjmijKija: Dla mnie jest to oczywiste, gość więcej przeszkadza, niż pomaga, ale nie wiem jak do tego podejść. Bycie konfidentem nie jest zgodne z moją naturą i nie chcę, żeby manager miał "negative bias" w stosunku do mnie po takiej akcji.
  • Odpowiedz
który wykonuje zadania 5-10x wolniej od was


@cordianss: zależy ile pracuje w projekcie. Na początku to jest normalne. A poza tym nie wiem z czym masz problem. Odpisuj mu tylko jak masz czas, rób swoje a on będzie się musiał spowiadać przed POsami i innym managmentem dlaczego siedzi tak długo nad taskiem.
  • Odpowiedz
@cordianss: Zakładam, że gość jest na tym samym poziomie co ty i ma tyle samo doświadczenia z produktem co ty. Jeżeli sytuacja nie wpływa na twoją wydajność, to bym zostawił.

Może być, że menago nie chce kręcić inby, bo zrobił mishire lub nie chce ryzykować utraty etatu.
  • Odpowiedz
@cordianss: za stary jestem na takie rozmyślanie. Zależy trochę jakie masz relacje z manago, ale ja bym powiedział na jakimś one-on-one, że koleś jest w #!$%@? słaby i po prostu przeszkadza już w tym momencie. Mieliśmy w zespole gagatka co kompletnie nic nie robił, ale mieliśmy to w dupie skoro management też ma to w dupie i ciśnienia było zero, więc dopóki ktoś nie przyszedł i nie spytał co ta osoba
  • Odpowiedz
@cordianss MIRKI CO ROBIĆ BO PRZYSZEDŁ DO NAS TAKI GOŚĆ KTÓRY SIĘ SZANUJE I NIE #!$%@? NA RZECZ NASZEGO SZEFA, PRAKTYCZNIE W OGÓLE NIE LECI MU POT PO PLECACH
  • Odpowiedz
@Goronco @RapIArbuzy troche mylicie sytuacje OPa z byciem społeczniakiem, który walczy o dobro ceo firmy i nic z tego nie ma

tu jest inaczej, bo przez takich jelopow co nic nie potrafia tylko blokowany jest slot w teamie, który mógłby być zajęty przez kogoś kto mógłby odciążać OPa z różnych projektów i zadań, a tak to trzeba dodatkowo marnować czas na tłumaczenie mu podstaw, o których i tak zapomni
  • Odpowiedz