Wpis z mikrobloga

Hej,
Jadę na swoje pierwsze GP w życiu, padło na Monzę!

1. Możecie polecić jakiś nocleg? Zastanawiam się nad spaniem w Bergamo, ponieważ z Żoną przylatujemy już w środę i zostajemy najprawdopodobniej na tydzień

2. Czy w ogóle ma to sens, żeby szukać bazy wypadowej w Bergamo i dojeżdżać? Ceny w Monzy są niesamowicie wysokie, a poza samym wyścigiem chcemy spędzić trochę czasu na zwiedzaniu Bergamo?

3. Jakie polecacie środki transportu z Bergamo? Wcześniejszy pociąg, samochód, może skuter do zaparkowania gdzieś w pobliżu toru?

4. Czy na sam wyścig faktycznie można wnieść trochę więcej picia i jedzenia, niż standardowo określone w regulaminach?

5. Czy ktoś ma jeszcze jakieś praktyczne wskazówki, o których tutaj nie pomyślałem, a warto wiedzieć jadąc na Monzę?

Chcielibyśmy po prostu się nie umęczyć jakoś strasznie na tym wyścigu, tylko fajnie spędzić czas, więc będę mega wdzięczny za wszelkie informacje 😃

Ewentualnie jeszcze opcja spania w Mediolanie, co myślicie?

#monza #f1 #italia #bergamo #wlochy #gp #grandprix #mediolan
  • 4
  • Odpowiedz
@dickdiepie ja podobnie, pierwsze GP i będzie do Monza, na razie mamy zarezerwowany nocleg w Lecco nad Como i planujemy dojeżdżać pociągiem, bo w Monzy najgorsze noclegi w tym terminie są w astronomicznych cenach. Jeżeli zdecydujecie się na pociąg i chcecie zostać na dłużej, to polecam Bergamo, jest świetnym miejscem do wypoczynku, a Mediolanu osobiście nie znoszę. Co do innych punktów, to niestety nie pomogę, bo sama będę jeszcze to ogarniać, ale
  • Odpowiedz
@dickdiepie: Bergamo jest super, uważaj obecnie tylko na to:

UWAGA - DUŻE ZMIANY DLA PASAŻERÓW W BERGAMO 5 lutego 2024 r. rozpoczął się remont linii kolejowej na zachód od Bergamo, który potrwa prawie 3 lata - aż do grudnia 2026 r.W związku z tym na odcinku Bergamo - Ponte San Pietro jeździ autobusowa komunikacja zastępcza i dopiero na stacji w Ponte San Pietro należy przesiąść się na pociąg do Mediolanu lub
  • Odpowiedz
Nocleg w Mediolanie gdzieś blisko stacji (ew blisko do metra) i podróż pociągiem jest najsensowniejsza. Z Bergamo pewnie podobnie, ale nie mam doświadczenia. Na miejscu już autobusem pod bramę. Unikałbym autobusów z Mediolanu/Bergamo, za dużo ludzi.
  • Odpowiedz
  • 0
@spazzatura: ooo, super! Wielkie dzięki za wszystkie konkrety, nie miałem pojęcia, że Como jest tak blisko Bergamo. Chyba faktycznie postawimy na spanie w Bergamo i dojazd na Monzę z jakimś wyprzedzeniem, a Mediolan w formie jednodniówki + może coś w okolicy zobaczymy. Nie pomyślałem o Reddit, ale faktycznie też zajrzę, dzięki!

@theBrain: dzięki za wrzucenie tego info, może się przydać

@Kreskowiak: faktycznie busy raczej od początku wykluczyliśmy, chyba za
  • Odpowiedz