Wpis z mikrobloga

Jak ktoś będzie narzekał na upały w tym roku, to widać jaki to jest sort człowieka. Odkąd pamiętam, to Polska mi się kojarzy z zimnem, szarówką, błotem i wiecznie za małą ilością swetrów czy bluz.
##!$%@? #pogoda ##!$%@?
  • 29
  • Odpowiedz
  • 178
Czyli masz mniej niż 20 lat. Albo gówno pamiętasz z dzieciństwa.


@zimowyporanek: no tak, bo przez ostatnie 20 lat nie było upałów xD

W Polsce mamy śmiesznie mało dni słonecznych. Nawet dzień upalny jest lepszy od jesienno-zimowej szarości.
  • Odpowiedz
@Tino: Jak jest takie 20-25 stopni i mieszka się w miejscu, gdzie jest masa roślinności typu drzewa, wieje wiatr to jest spoko. Natomiast 30+ stopni w betonozie to jest męka i nie wiem co trzeba mieć nie tak w głowie, żeby się z tego cieszyć. Nawet psa nie idzie wyprowadzić, bo kurde beton nagrzany.
  • Odpowiedz
@Tino: po prostu oddajcie mi takie cztery pory roku jakie miałem w dzieciństwie. Śnieżna zima, słoneczna ale rześka wiosna, upalne (ale też burzowe) lato, jesień najpierw złota, potem deszczowa. Teraz mamy 8 miesięcy października i 4 piekarnika. Nic dziwnego, że wszyscy narzekają.
  • Odpowiedz
@malinq no faktycznie, bo kiedyś to było lato xD Kiedyś było więcej słońca i tak dalej. W Polsce liczba dni słonecznych to 66 dni. 66 #!$%@? dni słońca na 365 dni. Poza tym w okresie jesienno zimowym przeważajca szarówka, a patrząc na długość dnia ilsoc wydzielanej serotoniny dzięki pogodzie jest równa 0. Nawet jakby fa statystyka to było 90 dni, to 90 dni dobrej pogody na cały rok to i tak całe
  • Odpowiedz
@malinq

>Czyli masz mniej niż 20 lat. Albo gówno pamiętasz z dzieciństwa.


@zimowyporanek: no tak, bo przez ostatnie 20 lat nie było upałów xD


W Polsce mamy śmiesznie mało dni słonecznych. Nawet dzień upalny jest lepszy od jesienno-zimowej szarości.


Średnio to 1600 godzin, co licząc na 12h dni to wychodzi 133 dni słonecznych - ponad 1/3 roku. To jest śmiesznie mało?
  • Odpowiedz
@zimowyporanek są to dane uśrednione, dokładniej jest to między 1600 a 1800 godzin słonecznych w roku. Owszem, jest u nas lepiej niż np. na północy Norwegii czy w Wielkiej Brytanii, ale nadal gorzej niż na południu. Ja nie mówię już nawet o ciepłe, wystarczy same słońce nawet w mroźne dni w zimę
  • Odpowiedz
są to dane uśrednione, dokładniej jest to między 1600 a 1800 godzin słonecznych w roku.


@iErdo: Jak 1997 godzin to uśrednienie, to raczej twoje przekonanie że jest to zakres między 1600-1800 jest błędne. (òóˇ)
edit, zresztą już wcześniej @MamByleJakiNick to policzył.
  • Odpowiedz
@kurczakos1: @not_me: W Tajlandii, a w zasadzie w jej stolicy Bangkoku żyje mnóstwo ludzi oraz do tego mnóstwo białych się tam przeprowadza i mówią, że to jedno z najlepszych miejsc do życia na ziemi, a tam betonoza i temperatury tak wysokie, jakich nigdy nie ma w Polsce i nie ma przerwy od nich, a nie narzekają jak Polaczki na miesiąc „upołów” po 30 stopni ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@zimowyporanek: może inaczej, moje uproszczenie, 66 dni sypnąłem z głowy, godzinowo podałem za badaniami

Rozbieżność 1997 podajesz dla Warszawy, nie uwzględniasz tego, że Warszawa to nie cała Polska, a moje dane są uśrednieniem całego terenu Polski, gdzie np. południe kraju jest ma o wiele mniej godzin słonecznych

@MamByleJakiNick @zimowyporanek tak, 133 dni to nadal śmiesznie mało

Dane są zbierane urządzeniem takim jak poniżej, w wielu miejscach kraju a następnie uśredniane dla
iErdo - @zimowyporanek: może inaczej, moje uproszczenie, 66 dni sypnąłem z głowy, god...

źródło: Campbell-Stokes_recorder

Pobierz
  • Odpowiedz