Wpis z mikrobloga

#ukraina #wojna

Kosiniak Kamysz jak ja Cię typie szanuje. W końcu ktoś na poważnym stanowisku głośno zauważył, że zdanie Polaków o Ukraińcach się zmieniło względem lutego 2024 i ludzie mają już dość ich wszechobecnego języka, darcia ryja i uchylania się od obowiązku wobec kraju. Liczę, że ostro się za nich weźmiecie, wszystkich do wora i odstawić na granicę. Trzecia Drogą dostanie mój głos w nadchodzących wyborach właśnie za te wypowiedź ministra MON.
  • 17
  • Odpowiedz
@Mathas: na pewno nie odbędzie się nic siłowo, bo jak ktoś nie chce walczyć to ucieknie przy pierwszej lepszej okazji, tu wielu Ukraińców by się zgodziło jeśli zrozumieliby o co walczą (zwłaszcza ci co mają rodziny na Ukrainie), nie wszyscy, ale wielu ma o co walczyć
  • Odpowiedz
  • 1
@qmato: Stwierdził, że nie dziwi się decyzji ukraińskich władz o wstrzymaniu wydawania paszportów Saszkom w wieku poborowym próbującym uciekać od obowiązku mobilizacji. Ponadto na pytanie o możliwą deportację stwierdził, że „wszystko jest możliwe”. Zmierzamy w dobrym kierunku oczyszczenia państwa.
  • Odpowiedz
@Mathas: Sprzeciwiam się. Głównym argumentem jest to, że Ukraińcy w Polsce stanowią siłę roboczą (nie ma bezrobocia). Mniejszym argumentem jest to, że nie jesteśmy stroną w wojnie, więc formalnie to nie jest nasza sprawa czy Ukraińcy walczą. Deportować kryminalistów
  • Odpowiedz
@Mathas: "Już koledzy z brygady zadbają o odpowiednią motywację takiego dekownika. Wszystko się da." Ale nie opisuj kacapskiej armii
  • Odpowiedz
@xiv7: Jeszcze nie tak dawno wszyscy tu kwiczeli, że Syrski przejął dowodzenie. I powodem tych jęków był właśnie sposób Syrskiego prowadzenia wojny i jego stosunek do strat xD
  • Odpowiedz
  • 0
@Pomorski_Wilk: Słupek w excelu nie może stać ponad bezpieczeństwem państwa. Z punktu widzenia naszego interesu narodowego to Ci ludzie powinni siedzieć w okopach i bronić kraju.
  • Odpowiedz
@Mathas: No to już tęgie głowy powinny przeliczyć. Wydaje mi się jednak, że lepiej jak młode Saszki pracują na nasz dobrobyt. A dwa, deportowanie ich na front jest niezgodne z polskim prawem, bo nie jesteśmy stroną w tej wojnie. Deportować tych, co są kryminalistami albo tych, co są tutaj nielegalnie (czyt. mają nieważne dokumenty)
  • Odpowiedz
@Mathas:
Mam nadzieję, że jak już stąd uciekniesz, a zapewne tak się stanie gdy sprawy pójdą źle, to na zachodzie Niemcy czy Francuzi spojrzą na Ciebie dokładnie tak jak ty patrzyłeś w Polsce na uciekających Ukraińców.
  • Odpowiedz