Wpis z mikrobloga

Młodzi mają dziś naprawdę przejebane. NIe dość, że rynek matrymonialny leży, to rynek mieszkaniowy odleciał tak, że zaczynając od 0 już chyba niemożliwym jest uzbieranie na jakieś normalne mieszkanie przy polskich pensjach. Niby każdy ma studia ale nawet jak się starałeś i poszedłeś na jakiś techniczny kierunek to na koniec okaze się, że niewiele one znaczą bo liczy się ale 10 lat komercyjnego doświadczenia w jakimś gównie do nauczenia w tydzień. Do tego wszystkiego nagle okazuje się, że mogą Cię wziąć do woja tak o bez przyczyny a w przyszłości być może wykorzystać jako mięso armatnie.
Nie zazdroszczę i szczerze powiem, że mimo że za moich czasów była bieda to jednak chyba żyło się lepiej. Przynajmniej młodym.
To chyba pierwsze pokolenie które ma wyraźnie gorzej niż poprzednia generacja.

#nieruchomosci #polska #tinder #zwiazki #wojna #zalesie #studbaza
  • 28
  • Odpowiedz
Niby każdy ma studia ale nawet jak się starałeś i poszedłeś na jakiś techniczny kierunek to na koniec okaze się, że niewiele one znaczą bo liczy się ale 10 lat komercyjnego doświadczenia w jakimś gównie do nauczenia w tydzień


@enten: Na dzisiaj jakieś techniczne = IT, nic innego nie ma znaczenia. Żadna tam chemia, mechanika czy budownictwo - klikanie w komputer płaci, a reszta kierunków szmaci.
  • Odpowiedz
  • 1
Na dzisiaj jakieś techniczne = IT, nic innego nie ma znaczenia. Żadna tam chemia, mechanika czy budownictwo - klikanie w komputer płaci, a reszta kierunków szmaci.


@PfefferWerfer: Ale to głównie w IT właśnie mówią, że studia nic nie znaczą
  • Odpowiedz
@enten: Tak mówią może ci co wchodzili 10 lat temu. Dzisiaj w morzu juniorów po bootcampach studia to wyróżnik.

Biorąc pod uwagę że w korpo i tak musisz mieć jakieś wyższe to równie dobrze możesz robić coś co ci się przyda zdobyć tę robotę.
  • Odpowiedz
@enten: nooo #!$%@? ciężko, jak zaczynałem pracować 10 lat temu to we Wro w IT było kilka niskokosztowych kołchozów do wyboru i żadnej pracy zdalnej. Wynajem może 25% tańszy. Kiedyś to kurła było, tera to ni mo.
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer: Chemia i matematyka zawsze w Polsce były słabe. W Polsce fajnie płacą poza informatyką po kierunkach niektórych językowych (już w 2022 za dzwonienie do ludzi po niemiecku i pytanie "czy chce pan przedłużyć pakiet google ads?" i nic wiecej dawali 12500 brutto. Ja dzięki francuskiemu jestem tam gdzie jestem. Ale obiektywnie teraz lepsze branie w większości branż ma np holenderski. Można wykręcić dobre pieniadze po finansach, ale tu loteria. Można
  • Odpowiedz
@enten:

już chyba niemożliwym jest uzbieranie na jakieś normalne mieszkanie przy polskich pensjach


Mieszkasz ze starymi, dzięki tym samym oszczedzasz 3-6k miesięcznie. Robisz na wkład wlasny, albo mieszkasz kilka lat ze starymi. Jakim cudem się nie da?
  • Odpowiedz
Mieszkasz ze starymi, dzięki tym samym oszczedzasz 3-6k miesięcznie


@technojezus: No to jeszcze rezygnacja z kawy na miejście i dochodzimy do 10k oszczędności miesięcznie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tylko nie mam pojęcia jak to się spina przy średniej krajowej netto poniżej 6k xD
  • Odpowiedz
@Werdna: ???? Zarabiając 5200 netto jak zaczynałem pracowac, to po wszelkich swoich oplatach w miesiącu, zostawało mi zawsze srednio 4000-4500 zł mieszkając z rodzicami.

Co Ty chłopie za idiotyzmy wypisujesz? Piszę wyraźnie o sytuacji, gdzie mieszkasz z rodzicami.

A jak ktośjest idiota i zamiast mając możliwość mieszkania z rodzicami, idzie na wynajem, gdzie #!$%@? oprócz wydatków połowę swojej pensji na wynajem, no to mu nic nie zostanie
  • Odpowiedz
@enten: bezrobocie tylko 5%, czyli kto chce to pracę znajdzie, możliwości jakie daje nam nieograniczony dostęp do internetu do komputerów o których w latach 90 mogłeś pomarzyć albo kupić, dzisiejsza młodzież ma nawet start w życie lepszy porównując ich do pokolenia urodzonego w latach 70 czy 80.
  • Odpowiedz
jakie bzdury xDDDD


@technojezus: no ale troche tak jest.
studiowałem air, trzymałem się z ludźmi z mechaniki i kilku innych kierunków i po studiach wychodzi na to że po przebranżowieniu pomimo bycia mega miernym programistą zarabiam lepiej niż kumple którzy robią w zawodzie i byli podczas studiów lepsi we wszystkim ode mnie(nawet w programowaniu xDD), i to tak solidnie lepiej.
architekci budowlani którzy w czasie gdy ja chlałem gdzieś po akademiku
  • Odpowiedz
rynek matrymonialny leży


@enten: w planach jest już program Amant+ (tzw. amantowe, dofinansowanie do wydatków ponoszonych na randkach) oraz Bezpieczne Małżeństwo 0% (preferencyjne kredyty na wesele), więc może pójdzie ku lepszemu
  • Odpowiedz
Ale to głównie w IT właśnie mówią, że studia nic nie znaczą


@enten: z tego co słysze to może 10 lat temu można było wejść z ulicy do jakiegoś capgemini albo innego DELLa i jak wiedziałeś jak zainstalować drukarke to dostawałeś robote na słuchawce z miejsca i za 2 lata byłeś seniorem w dziale. Teraz chyba ciężej
qmnodt - >Ale to głównie w IT właśnie mówią, że studia nic nie znaczą

@enten: z tego...

źródło: Untitled

Pobierz
  • Odpowiedz
@enten
dokładnie. Te 10/15 lat temu najważniejsze co mieliśmy: perspektywę że bedzie lepiej, że wszystko sie uda.

Dziś z każdej strony widać że bedziesz dojechany. Wojna, ekonomia, nieruchomości, polityka państwa. W kazdy apekcie najmłodsi zostana wydymani. Taka dzis maja perspektywę. Przejeb.aną
  • Odpowiedz