Wpis z mikrobloga

@Reanef: Ja nikogo nie wywłaszczam. Ja tylko zauważam, że od przynajmniej 25 lat natrafiam na artykuły o tym, że lada moment wielka płyta się zawali i osobiście dopiero niedawno zdałem sobie sprawę, że te bzdury były pewnie zawsze pompowane przez deweloperów by zniechęcić ludzi do rynku wtórnego w dużych miastach xD
  • Odpowiedz
powodzenia w wywłaszczaniu 200 rodzin z gruntu za jednym zamachem.


@Reanef: Ale jakie wywłaszczanie? Wchodzi inspektorat nadzoru budowlanego, stwierdza niezdatność do użytku i daje nakaz rozbiórki. Rodziny dalej są właścicielami gruntu, ale muszą albo kupić nowe mieszkania albo wspólnie zbudować nowy blok na swojej działce. Jak znam życie to #!$%@? im się uda, działka będzie sprzedana do dewelopera a rodziny rozjadą się po Polsce kupując nowe mieszkania
  • Odpowiedz
@Reanef: Jakie muszą? xD Staną w kolejce oczekujących na lokal komunalny i essa, większość nie będzie chciała być bezdomna przez kilkanaście miesięcy i sobie ogarnie alternatywę rynkową.

Ewentualnie zamiast BK0 wjedzie program wielkapłyta- i preferencyjne kredyty dla wyburzanych bloków gdzie nie będzie pytań tylko odgórny nakaz i kredyt od państwa.
  • Odpowiedz
Karaluchy w wielkiej płycie przeżyją deweloperów, koniec świata i upadek cywilizacji. Co tam się może zepsuć? Zbrojony beton, popatrzcie na stare mosty we Włoszech, gdzie gówniany piach dawali i zbrojenia są na wierzchu, to dalej stoi mimo opłakanego stanu, podobnie u nas słupy ŻN, sam się dziwię że takie odrapane z zaprawy betono-podobnej pręty dalej podtrzymują przewody zamiast się złamać w pół. Jeszcze babcia zobaczy, że babci mieszkanie w falowcu kilka razy
  • Odpowiedz
@lennyface: Akurat narzeczona kupiła mieszkanie w wielkiej płycie i wspólnie zrobiliśmy remont. Znając moje szczęście - wywłaszczanie i wyburzanie wielkiej płyty nastąpi w ciągu 3 lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz