Wpis z mikrobloga

Ceny tak wywaliło że w Zielonce pod Warszawą za mieszkanie dwupokojowe trzeba dać 12k za m2...
a bardzie jeszcze drożej...

W takiej sytuacji człowiek zaczyna dochodzić do wniosku że ci którzy kupowali przez ostatnie lata bilety na konferencje Kuby Midela być może podjęli dobre decyzje. Zapłacili 3-4 koła za konfe i uzyskali dostęp do grupy zakupowej która nabywa całe piony czy nawet bloki na etapie dziury w ziemi za cenę nieosiągalną dla zwykłego klienta.
Nie znam od środka tematu więc to tylko moje przypuszczenia.

Zastanawiam się czy przypadkiem nie warto wchodzić w spółki z małymi deweloperami którzy szukają inwestorów i swoje mieszkanie nabyć na zasadzie wkładu w taką inwestycję. Ktoś zna trochę ten temat?
Jestem na kilku takich grupach na FB ale to raczej deweloperzy budujący szeregówki bliźniaki.

#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie
  • 33
  • Odpowiedz
  • 0
@pamareum: no nie każdy musi mieszkać. Chciałem tylko pokazać że programy dopłat zniekształciły rynek. Ceny w Zielonce nie są adekwatna do lokalizacji. Zielonka graniczy z Rembertowem jedynie kawałkiem lasu.
Jeśli tutaj małe mieszkanie jest wyceniane na 12k/M2 to dziwić już nie może cena 18k w peryferyjnych dzielnicach Wawy
  • Odpowiedz
Ceny tak wywaliło że w Zielonce pod Warszawą za mieszkanie dwupokojowe trzeba dać 12k za m2...

a bardzie jeszcze drożej...


@Pawelex: Dziwie się, że dopiero teraz 12k tam jest. Na aktualne realia spoko cena patrząc na bliskość stolicy
  • Odpowiedz
@pamareum: Oj chyba pod kloszem się uchowałeś jakiś czas.

12k to cena od kilku lat widziana już w miejscowościach oddalonych i nawet o 30km od Warszawy a Ty mówisz o Zielonce z której można w 20 minut dostać się do metra.

Za 12k nadal da się kupić na Białołęce


@pamareum: Zweryfikuj oferty i powiedz mi czy to wciąz prawda. Bo powątpiewam.
No chyba że mowa o 'Białołęce' gdzie dojeżdża Ci
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Ożarów Maz, który będzie 10 min od metra (o 2 w nocy, bo w godzinach szczytu 30 min) sprzedają po 10k za metr, a ty piszesz że 12k w Zielonce to uczciwa cena?
  • Odpowiedz
Ożarów Maz, który będzie 10 min od metra (o 2 w nocy, bo w godzinach szczytu 30 min) sprzedają po 10k za metr,


@pamareum: Gorszego miejsca na kupno mieszkania chyba wymyśleć nie mogłeś. No i daj znać jak już te 10 minut do metra będzie to wtedy pogadamy o cenie.

a ty piszesz że 12k w Zielonce to uczciwa cena?


@pamareum: Uczciwa? Niekoniecznie. Normalna jak na aktualne standardy? Jak najbardziej
  • Odpowiedz
@pamareum: No ale nie masz tam jeszcze '10 min do metra' a dajesz ten argument xD
Może napisz od razu 'Inwestycja w ożarowie przy stacji metra' bo może kiedyś wybudują.
  • Odpowiedz
@ATAT-2: to był argument na poziomie twojego „20 minut do metra”. Z Ożarowa też pociągi jeżdżą, i nie tylko do metra, od razu do centrum.

  • Odpowiedz
@pamareum: Czy Ty czytasz to co piszesz czy jedynie to co chcesz przeczytać?

Rozmawiamy o inwestycji w Zielonce. Nikt nie podał adresu, nikt nie wie czy jest pod PKP czy 5 km od PKP. Rozmawiamy o samej miejscowości z której jeździ pociąg na wileński pod metro w 19 minut.

Ty dajesz kontrargument z ożarówem gdzie 'będzie się jechać 10 minut do metra' (kiedy? Czy na pewno? Kto wie) a aktualnie trwa
  • Odpowiedz
@ATAT-2:

Eco Park w Zielonce

Op podał nazwę. Ty napisałeś 20 min do metra nie sprawdzając dokładnej lokalizacji (a nawet gdyby to osiedle było bliżej stacji, co raczej nie jest możliwe, bo bywam często w Zielonce i nie ma tam miejsca, to łącznie w 20 minut do metra nie dojedziesz). Dlatego ci podałem kontrargument typu „za 5 lat 10 minut do metra o 2 w nocy”
  • Odpowiedz