Wpis z mikrobloga

Jestem z tych technicznych, majsterkowiczow. Na codzien elektryk. Wybudowalismy z rozowa dom, przyszla pora robic teraz instalacje. No i o ile elektryke ofc robie sam, tak sie zastanawiam nad hydraulikiem czy jest sens placic. Przelecialem pare kanalow na youtube typu lukasz budowlaniec, do roboty itd. Woda do zrobienia w domu, niby prosta sprawa. Nie wydaje sie to trudne, powinienem sobie poradzic ale rozowa zaczela mi suszyc glowe, zeby zaplacic bo bedzie ze sztuka, ze ja nie znam norm w hydraulice, tylko w elektryce no i w sumie racja bo w temacie hydrauliki nie zrobilem doslownie nigdy nic, jedynie wiem, ze w odplywie kibla nie daje sie kolanek 90st xD no i sie tak zaczalem zastanawiac, ze moze ma racje. Ze lepiej zaplacic i miec ready ale z drugiej strony tyle juz nam hajsu na wszystko poszlo i placic za cos co moglbym wykonac sam jest bezsensu. MIRKI! Jest sie czego bac czy nie? #budujzwykopem #remontujzwykopem
  • 4
  • Odpowiedz
@rabbitat: Wodę i kanalizację zrobisz sam spokojnie. Zależy jaki system wybierzesz jak pp to poćwicz trochę grzanie i przetnij parę kształtek żeby zobaczyć czy nie zmniejszasz przepływu przez za długie grzanie. Pexa możesz zrobić na rozdzielaczach i wtedy żadnych kształtek nie masz w podłodze/ścianie.
  • Odpowiedz
@rabbitat: możesz zapłacić za projekt, wtedy zrobi ci ktoś dokładnie z każdym przebiegiem ale tez wypisze wszystkie złączki jak powinny być. wtedy lecisz po kreskach. Jak robisz sam to warto spróbować system rozdzielaczowy . Jakikolwiek błąd w etapie montażu będzie możliwy do poprawy w każdym momencie później bo nie ma łączeń w betonie
  • Odpowiedz