Wpis z mikrobloga

Mamy na osiedlu maly konflikt dotyczący parkowania. Jest to nowe osiedle, na ktorym liczba miejsc = liczba mieszkan. Osiedle to 4 bloki, z których kazdy to wspolnota. Na zebraniu zarzadu padl pomysl, żeby założyć szlabany. Co do tego większość jest zgodna.

Problem pojawil się, bo część mieszkancow chce zrobic losowanie i przydzielić konkretne miejsce do mieszkania. Część sąsiadów w tym ja, uważamy to za absurd. Miejsca są waskie i w momencie kiedy staną 2 suvy przy liniach ja nie wyjdę z auta. Normalnie nie pakowałabym się w ciasne miejsce, tylko poszukala innego. Jesli bede miala przydzielony nr juz tego nie zrobię. Nie wspomnę juz o sytuacji gdy np. spadnie śnieg i przykryje linie, lub ktos będzie musiał wyciągnąć dziecko z fotelika.

Zaproponowałam identyfikatory, ale zarządca twierdzi ze to nie spełnia roli, bo ludzie je gubią, wyrabiają nowe, pozniej maja 2 itd. Ale można zrobić identyfikatory czasowe, na dany miesiąc (nikt raczej nie bedzie "gubił" kart co miesiac i prosil o nowe)

Oczywiście czeka nas glosowanie, ale jesli to przyjedzie to już widzę te zdjecia na grupie i pełne pretensji wpisy.

Pytanie do Was: jak to wygląda na Waszych osiedlach i czy da się to jakoś normalnie zalatwic? I czy takie numerowanie miejsc i przydział jest w ogóle legalny? Mamy udział w gruncie a nie wykupione miejsca.

#mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #konflikt #sasiedzi #sasiedziwalczacy #prawo #budownictwo #parking #osiedlowykonfident
  • 30
  • Odpowiedz
@gaga-jaga: miejsca zewnętrzne ogólnodostępne i tam niech ludzie robią co chcą, bo większość ludzi i tak parkuje na własnych miejscach w garażu. Ten plus nowego osiedla.
  • Odpowiedz
znacznie trudniej niż czytać nie rozumiejąc


@kosmita: ale sam nie zrozumiałeś, bo przecież opka wyraźnie napisała, że to nie są miejsca przydzielone do konkretnych mieszkań, tylko zwykły parking osiedlowy
  • Odpowiedz
@gaga-jaga: u mnie na wspólnym parkingu jest szlaban, a za szlabanem to już każdy parkuje, jak chce. Tylko, że każdy ma też miejsce w garażu.

Miejsca są waskie i w momencie kiedy staną 2 suvy przy liniach ja nie wyjdę z auta


@gaga-jaga: kupiłaś auto, które nie nadaje się do miasta to stawiaj poza miastem lub kup prywatne, większe miejsce parkingowe w okolicy ¯\(ツ)/¯

Na większym parkingu dobrym pomysłem jest
  • Odpowiedz
  • 0
@charlie1919 zeby w przypadku gdy ktos ma więcej aut, nie parkował obu na parkingu (do szlabanu i tak sa zawsze 2 piloty). Zarzad moglby wydawać 1 identyfikator na adres. Auta bez identyfikatorow dostawałby informację/pouczenie.
  • Odpowiedz
Miejsca są waskie i w momencie kiedy staną 2 suvy przy liniach ja nie wyjdę z auta. Normalnie nie pakowałabym się w ciasne miejsce, tylko poszukala innego.


@gaga-jaga: o stąd ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Założę się, że normalne auto spokojnie by tam weszło, a potem kierowca spokojnie by wysiadł.

Znajomi mają podobny problem i ugadali się z sąsiadem, że będą parkować w odpowiedniej konfiguracji, żeby i sąsiad,
  • Odpowiedz
kupiłaś auto, które nie nadaje się do miasta to stawiaj poza miastem lub kup prywatne, większe miejsce parkingowe w okolicy ¯\(ツ)/¯


@Ogau: czytając to zdanie ze zrozumieniem dojdziesz do wniosku, że OPka nie ma suva ale inni miają i nie koniecznie parkują równo z liniami
  • Odpowiedz
zeby w przypadku gdy ktos ma więcej aut, nie parkował obu na parkingu (do szlabanu i tak sa zawsze 2 piloty). Zarzad moglby wydawać 1 identyfikator na adres. Auta bez identyfikatorow dostawałby informację/pouczenie.


@gaga-jaga: i co zatrudnicie jakiegoś ciecia co będzie chodził i sprawdzał czy samochód ma identyfikator :d?
niestety ale w praktyce to się nie sprawdzi, identyfikatory / pouczenia / informacje, ludzie mają na to wszystko wywalone i robią wszystko
  • Odpowiedz
ale sam nie zrozumiałeś


@goferek: poproś mamę to ci wytłumaczy.

@gaga-jaga administracja ma obowiązek zapewnić jedno miejsce parkingowe na mieszkanie i to problem administracji jak to zrobią. Miejsce postojowe ma spełniać warunki określone w przepisach, podobnie jak "prywatna" droga osiedlowa, która zwykle jest drogą pożarową.

Sprawdzić w projekcie osiedla jak to z tymi miejscami jest, bo miejsca nie mogą być "gdzie się komu podoba i jak się komu podoba". A potem
  • Odpowiedz