Wpis z mikrobloga

Umiem react, mongoDB, node.js z expressem, czego się teraz uczyć żeby zwiększyć szansę na dostanie pierwszej pracy jako programista? Najbardziej mi się marzy fullstack, ale front end lub back end też styknie. Myślałem o react native, bo jednak czasem jest wymagany na juniorze albo next.js ale nie wiem czy kolejny tech backendowy by znacząco zwiększył moje szansę. A może jakaś zupełnie nowa technologia jak np. Java? Co myślicie?
#programowanie #frontend #javascript #java
  • 14
  • Odpowiedz
via Android
  • 5
@o__0: Gdzie napisałem czy choćby zasugerowałem że to to samo? Otagowałem jedno i drugie, bo wpis dotyczy jednego i drugiego. A o nest też myślałem, bo znajomość express byłaby przydatna do nauki nesta więc miałbym łatwiej
  • Odpowiedz
@Odos: bez znaczenia czego i tak nie dostaniesz pracy. spóźniłeś się, rynek już jest przesycony i nie potrzebuje nowych programistów.
  • Odpowiedz
@ly000: nie kłam. Rynek potrzebuje jak cholera xD
A tak szczeze to patrząc ile osób idzie na programowanie to mam wrażenie że niedługo senior będzie się cieszył że w ogóle robota jest i będzie zarabiał minimalna xD
  • Odpowiedz
@Odos: zacznijmy od tego, że posada junior fullstack bez doświadczenia komercyjnego. XD Prawda jest taka, że jeżeli nie masz wykształcenia kierunkowego, to dzisiaj nawet nie podchodź. Te drzwi już się dawno zamknęły, a ludzie w to dalej brną zamiast iść na porządne studia, gdzie nawet po nich i tak nie ma żadnej gwarancji zatrudnienia, bo w większości nikt nie otworzy twojego CV. xD Dzisiaj Reacta uczą się dzieci w technikum... sad
  • Odpowiedz
czego się teraz uczyć żeby zwiększyć szansę na dostanie pierwszej pracy jako programista?


@Odos: programowania obrabiarek CNC
  • Odpowiedz
@Odos: jestem w podobnej sytuacji i stwierdziłem że się trochę cofnę do podstaw zanim zacznę coś kombinować i przerabiam program informatyki i uczę C. Zobaczymy gdzie mnie to zaprowadzi
  • Odpowiedz