Wpis z mikrobloga

Policzył ktoś może ile nieruchomości posiadają wszyscy posłowie?
Memy w stylu 460 posłów posiada X nieruchomości - ceny muszą rosnąć, mogłyby trafić do ludu.
Dodatkowo ta wartość będzie zaniżona bo niektórzy mają przepisane na żony.
#nieruchomosci
  • 13
  • Odpowiedz
@Rise123: ceny muszą rosnąć bo zarobki rosną szybciej niż podaż.
Wytłumaczenie tego nieruchomościami posłów jest naiwne, tak mogą myśleć czytelnicy Super Ekspressu
  • Odpowiedz
  • 0
@programista15cm: ehh, może masz racje, po prostu czuje się bezsilny i szukam sposobów, aby zwrócić uwagę na problem mieszkalnictwa. Poza wykopem i twitterem "kredyt na start" mało kogo interesuje, naiwnie wierzyłem że po zmianie władzy dopłaty się skończą.

@thorgoth to dostosujmy ceny do zarobków bez dopłat od państwa
  • Odpowiedz
to dostosujmy ceny do zarobków bez dopłat od państwa

@Rise123: towaru którego nie da się importować? To trzeba czarodziejskiej różdżki. Albo wojny.
Nie, rezygnacja z bk0 oraz całopalenie flipperów, deweloperów i polityków nie pomoże.
  • Odpowiedz
  • 0
@thorgoth: Jaki jest pozytywny skutek bk0? Czytam tag codziennie od publikacji projektu ustawy i uwierzyłem, że za tym programem stoi lobby deweloperskie dogadane z politykami. Zresztą po ogłoszeniu tego dzień po wyborach poczułem jakby ktoś mi napluł w ryj.

Jakie realne rozwiązania mogą pozytywnie wpłynąć na problemy z mieszkalnictwem? Obecnie podoba mi się pomysł tanich mieszkania na wynajem który byłby konkurencją dla deweloperów, ale mam otwartą głowę w tej kwestii.
  • Odpowiedz
Jaki jest pozytywny skutek bk0?

@Rise123: jestem przeciwnikiem bk0 więc pytasz mnie o argumenty przeciw własnym przekonaniom. No ale spróbujmy. Pozytywnym efektem będą pośrednie skutki rozgrzania branży budowlanej czyli więcej VATu a także mniejsze bezrobocie, przynajmniej te ukryte bo budowlańcy i tak w większości pracują na czarno.
Drugim pozytywnym efektem będzie zwiększenie podaży nieruchomości w długim terminie. To zawsze dobrze wpływa na ceny, towarem którego jest więcej zawsze trudniej się spekuluje
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer: nijak, dopłaty nie wpływają na ceny! Rząd powinien dopłacać też do zakupów żywności, np. 20 groszy w każdej złotówce wydanej na żarcie powinno pochodzić z budżetu. Nijak by to rynku nie rozregulowało, a wielu ludziom by pomogło!
  • Odpowiedz
@thorgoth: zarobki zjadane przez inflacje? Porównaj liczby - ludzie na minimalnej bądź po prostu pod średnią. Może pewnej grupie rosną, ale większości- spadają.
  • Odpowiedz
ile nieruchomości posiadają wszyscy posłowie?


@Rise123: nawet jakby każdy miał ich po 20, to to jest psi chooj. W Polsce jest około 15 milionów mieszkań.
  • Odpowiedz
A jak to się ma do cen na zachodzie, gdzie zarobki są 2,5x wyższe, stopy procentowe 2x niższe, a ceny mieszkań te same?


@PfefferWerfer: słowo klucz: rosnąć.
Warren Buffet zarobił w danym roku miliard dolarów, nieletni górnik z Zimbabwe nie mający nic zarobił 250 dolarów. Którego majątek urósł proporcjonalnie szybciej i dlaczego?

W PL zarobki rosną szybciej niż podaż, na zachodzie wolniej. Skutki cenowe wynikają wprost z algebry.

zarobki zjadane przez
  • Odpowiedz
@thorgoth: zakładając, że masz rację - bo może masz, nie chce mi się sprawdzać - to i tak w kark dmucha nam recesja i kryzys. Te galopujące zarobki zaraz sprawią, że biznes wyniesie się do Rumunii, Serbii czy gdzieś indziej. U mnie w pracy, gdzie było serio bezpiecznie poleci 130 zwolnień. Ciekawe ilu zwolnionych ma kredyty na nieruchy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz