Wpis z mikrobloga

Mirki chce jechać z chłopakiem do Warszawy na dwa dni w weekend. Co byście polecili do zrobienia? Wiadomo, że pójdziemy na stary Rynek, Wiśle i chcemy do jakieś restauracji. Jakie muzeum jest najlepsze?
#warszawa
  • 12
  • Odpowiedz
@Ryksa: pojeździć metrem, oczywiście do góry na pkin, na żoliborz pod dom karakana zrobić sobie selfie (a potem dwa kroki dalej jest park z pozostałości części cytadeli).
Tak przynajmniej wyglądało moje szybkie zwiedzanie.
  • Odpowiedz
@Ryksa wysiąść koło zamku królewskiego, przejść się po starówce do tego parku tam dalej, koło pałacu prezydenckiego, po drodze selfie na schodach (mam z dołu, chciałem z góry, ale ktoś zostawił pieski przy schodach i się bałem podchodzić na górę)
  • Odpowiedz
@Ryksa: ja polecam zawsze się przejść od Belwederu na Starówkę. Jest kawałek ale zobaczycie wszystkie najważniejsze miejsca i pomniki. Warto do Łazienek też wejść. Z takich miejsc to moze Plac Zbawiciela, bar w Mariocie na górze, moze muzeum Polin no i na staróce Centrum Interpretacji Zabytku zeby zobaczyc jak odbudowali stare miasto
  • Odpowiedz
@Ryksa: Jak jeszcze są bilety, to koniecznie na musical We will rock you ;) Muzeum Kopernik albo Powstania - uwaga, bo oba mogą zająć po 3-5h każde ;)
  • Odpowiedz
@Ryksa: jak będziesz się patrzeć wprost na syrenkę warszawską, to popatrz w lewo na filar mostu. Ma on taki brązowy nalot. Potem znowu popatrz na syrenkę i popatrz w dół na rzekę, na linie brzegową bliżej ciebie. W równych odstępach czasowych ok 10 sekund wypływa z tamtąd taka piana.
Smacznego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz