Wpis z mikrobloga

Czego używacie do czyszczenia klmatyzacji domowej? W tamtym sezonie używałem BioClean, ale jakoś tak średnio to działało, było czuć niekiedy nieprzyjemny zapach. Czy użycie "WURTH dezynfekcja i czyszczenie klimatyzacji spray" który jest dedykowany do parownika w autach to dobry pomysł? Przynajmniej jest skuteczny. Chyba, że macie coś innego skutecznego? Klimatyzator Gree Pular jeśli ma to jakieś znaczenie. Z góry dzięki

#klimatyzacja #remontujzwykopem #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #pytanie #klimatyzator
cebula12klocuch13 - Czego używacie do czyszczenia klmatyzacji domowej? W tamtym sezon...

źródło: 0_0_productGfx_17677b83512ee65366a2862b956d2056

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@kwanty: To miejsce jest notorycznie wilgotne i zimne, co sprzyja rozwojowi grzybów. Nawet jak tego jeszcze nie czujesz, to grzyby na bank po 3 latach są na lamelach a klima rozwiewa je po całym domu. Wdychanie tego gówna nie jest zdrowe w żadnej dawce. Powinieneś czyścić minimum raz na rok, tak dla świętego spokoju.
  • Odpowiedz
@kwanty: sam jedyne co możesz odwalić to po prostu trochę pobrudzić ścianę czy podłogę preparatem który poleciłem wyżej. Pooglądaj na youtube filmiki i zobacz jak to się robi, to nie jest skomplikowana sprawa, ważne tylko by dotrzeć w zakamarki.
  • Odpowiedz
  • 0
@Iskaryota a czy coś z pomiarem ciśnienia w instalacji trzeba robić? w samochodzie co jakiś jakieś czas trzeba dobć ciśnienia, w stacjonarnych klimach czynnik chłodzący nie ucieka?
  • Odpowiedz
  • 1
@kwanty klimatyzator to duża lodówka. Kiedy ostatni raz dobijałeś czynnik w lodówce?

Jako serwisant podpowiem - czynnik ucieka oko podczas awarii. Jak podczas chłodzenia miejsce przyłączenia rurek do agregatu pokrywa się lodem (przez dłuższym okres, nie przez minutę lub dwie po uruchomieniu) i klima słabo pracuje to czynnika jest mało. Podpięcie manometrów przy przeglądzie nie jest wymagane
  • Odpowiedz
@Xargo1:

klimatyzator to duża lodówka. Kiedy ostatni raz dobijałeś czynnik w lodówce?


No tak, nigdy nie dobijałem, ale w samochodzie już tak... to dlatego bo tam są wibracje, elastyczne węże, etc... a w stacjonarnych jest wszystko lutowane albo skręcane metal-metal bez żadnych uszczelek?

Jako serwisant podpowiem - czynnik ucieka oko podczas awarii. Jak podczas chłodzenia miejsce przyłączenia rurek do agregatu pokrywa się lodem (przez dłuższym okres, nie przez minutę lub dwie
  • Odpowiedz
  • 1
@kwanty wszystkie połączenia przy klimach to połączenia kielichowe miedź z mosiądzem, bez uszczelek. Jak nikt nie próbuje na siłę zrobić z tego połączenia ruchomego to raczej nic się z tym nie dzieje.

A co do grzania w zimę - wszystko zależy od agregatu. Jeżeli nie ma grzałki na sprężarce to najgorszy jest jedynie rozruch. W oleju sprężarki rozpuszczony jest czynnik chłodniczy (im zimniej tym więcej), po starcie spada ciśnienie powodując parowanie czynnika,
  • Odpowiedz
@Xargo1: THX! sprawdzę czy jest u mnie grzałka ale pewno nie ma, to raczej typowa klima z opcją grzania a nie typowa pompa ciepła dostosowana do grzania zimą.
  • Odpowiedz