Wpis z mikrobloga

#emigracja #usa

Ktoś wie może na jakiej zasadzie taki Piotr Rubik czy W. Cejrowski wyjeżdżają sobie i żyją w stanach? Przecież nie na wizie turystycznej ani pracowniczej.
Czy po prostu wiza inwestorska, bo mają kasę? Tak samo niektórzy wyjeżdżają sobie do Australii.
  • 24
  • Odpowiedz
@Luigi93 no to napisalem przeciez ze prawdziwy zawód ( )
@blinxdxb czy ja wiem, bardziej sie liczy "fach w ręku" doświadczenie i uprawnienia. W krajach rozwieniętych nie potrzebuja biurowych klepaczy excela albo ludzi ktorzy moga i tak pracowac zdalnie ze swojego kraju
  • Odpowiedz
@blinxdxb jestes pewien? moze jest wiele sciezek. Kiedys sprawdzalem liste zawodow potrzebnych w australii ( albo nowej zelandii?) i to raczej nie byly zawody wymagajace studiow a raczej technikum. Nie chce mi sie szukac bo to mnie aktualnie nie interesuje ale moze byc tak ze wyzsze wyksztalcenie jest potrzebne jesli chcesz jechac " no do stanow a gdzie konkretnie i co robic to zobaczymy, jakos sobie poradze" a jesli jedziesz objąć konkretne
  • Odpowiedz
@Luigi93: Z tego co pamiętam, to Cejrowski ma tam jakieś nieruchomości i biznesy, więc pewnie jest na wizie inwestorskiej, która kiedyś miała znacznie niższy próg.
Rubik pewnie na wizie artystycznej lub inwestorskiej, bo podobno otworzył jakiś biznes w Miami.

@blinxdxb

ale nie dostaniesz wizy ani do USA, ani Australii ani np zea bez studiów.


Do USA dostaniesz z palcem w nosie.
  • Odpowiedz
@blinxdxb: Pracowniczą. Musisz mieć tylko pewien okres czasu w pewnym zawodzie i możesz szukać pracy. Jest trochę firm prowadzonych przez Polaków, którzy szukają mechaników, kierowców itd z Polski.
Tam jest taki problem z sensownymi pracownikami, że głowa mała.
  • Odpowiedz