Wpis z mikrobloga

  • 25
@WykopX Tragedia, przez ten przecinek stracił cały dorobek swojej kariery. Najbardziej stracił w oczach bordo. Myślę, że po tym się już nie pozbiera.
  • Odpowiedz
https://nck.pl/projekty-kulturalne/projekty/ojczysty-dodaj-do-ulubionych/ciekawostki-jezykowe/i-i-przecinek,cltt,I

Polecam się zapoznać. Szczególnie z punktem trzecim.


@fornson23: O, pan poliglota. Chodziłem do podstawówki i znam wszystkie zasady stawiania przecinka przed spójnikiem "i". Żadna z nich nie ma zastosowania w tamtym błędnie napisanym zdaniu.
Tym bardziej zasada z punktu trzeciego, bo w zdaniu jest tylko jeden spójnik "i", więc jak miałaby być zastosowana? Masz jakiś problem z czytaniem?

3) Kiedy spójnik ‘i’ zostaje powtórzony, przy czym powtórzone ‘i’ pełni funkcję
WykopX - > https://nck.pl/projekty-kulturalne/projekty/ojczysty-dodaj-do-ulubionych/c...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
@WykopX sory chodziło mi o drugi punkt, chodzi o wtrącenie. Po drugie nie jestem poliglotą, bo dukam po angielsku, niemieckiego zapomniałem po maturze, a czeskiego się uczę dla zabawy. Po trzecie ostatni przykład zdania heh. Przypomiał mi się Kamiński ze wczoraj. Zamykam dyskusję, bo nie ma o czym. Ślę klasyczne pozdrawiam.
  • Odpowiedz
  • 1
sory chodziło mi o drugi punkt, chodzi o wtrącenie.


@fornson23 tam nie ma wtrącenia bo to jest zdanie złożone współrzędnie (!) łączne - w takich nie stawia się przecinka przed "i". Ale do kogo ja mówię, jak ty pewnie nawet nie wiesz co to jest spójnik.

To co, przeprosisz i przyznasz, że się pomyliłeś?

Niech zgadnę, pewnie nie umiesz i polskiego, i przyznawać się do błędów, co?

Przypomiał mi się Kamiński ze
  • Odpowiedz
@WykopX:

Niech zgadnę, pewnie nie umiesz i polskiego, i przyznawać się do błędów, co?


No widzisz, ten link nauczył Cię stawiać przecinek przed "i". :)

Bralczykiem nie jestem, ale moim zdaniem, wypowiedź Rożka wyczerpuje znamiona dopowiedzenia. Ale niech Ci będzie, nie umiem języka polskiego i przyznawać się do błędów. O reszcie inwektyw skierowanych przez Ciebie w moją stronę, nie będę się wypowiadał. Niech każdy sobie wyrobi opinię czy podstawówka nauczyła Cię
  • Odpowiedz
@WykopX: wypoki dla sportu bronią skompromitowanego po covidiozie rożka, który czeka na kolejną kompromitację odnośnie klimatyzmu, kocham ten portal
  • Odpowiedz
@KluczDoNozyczek: O, kolejny imb. Widzę, że uciekałeś z lekcji w szkole razem z @fornson23

Poziom intelektualny niektórych wykopków sięga dna. Wracajcie lepiej na swoje ulubione tagi - czyli famemma i danielmagical. Tam będziecie mogli wstawiać przecinki gdziekolwiek, tak jak was nauczyło życie. ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@WykopX: Sory, ale jakim prawem mnie tu osobiście obrażasz? Nie masz pojęcia kim jestem, a to co piszesz stawia Ciebie w bardzo złym świetle (tu sugeruję przeczytać swoją wypowiedź jeszcze raz - ze szczególną uwagą na pojęcie dna).
Sadziłem, że jesteś na wykopie kimś ważnym, bo często piszesz o mikroczacie, więc tym bardziej Twoje chamstwo mnie zaskakuje.
  • Odpowiedz
@KluczDoNozyczek: A mnie zawsze zaskakuje, że ludzie, którzy nie potarfią poprawnie posługiwać się ojczystym językiem, wyskakują z linkami do artykułów o poprawnej polszczyźnie, myśląc, że coś komuś właśnie udowodnili.
Skoro linkujecie do takich stron to chociaż pomyślcie co robicie i je najpierw ze zrozumieniem przeczytajcie, to może akurat się czegoś nauczycie. Nie mając racji pokazywać komuś, kto ma rację, że się myli - jak to nazwać?

https://nck.pl/projekty-kulturalne/projekty/ojczysty-dodaj-do-ulubionych/ciekawostki-jezykowe/i-i-przecinek,cltt,I

Polecam się zapoznać. Szczególnie
  • Odpowiedz
@WykopX: To proponuje zapamiętać, że jeżeli z czymś się nie zgadzasz (i nie jesteś obrażany, zwróć na to uwagę), nie daje Ci to jakichkolwiek podstaw do obrażania. Co ciekawe, zrobiłeś to dość prymitywnie, pewnie z nadzieją na poklask.

Widzisz, że ktoś napisł "także", gdzie powinno być "tak że", to zwróć uwagę jednocześnie tłumacząc, że nie zawsze "także" piszemy jako jeden wyraz, a nie zniżaj się do poziomu dna, o którym piszesz.
  • Odpowiedz