Wpis z mikrobloga

Ten wywiad to jakaś farsa, ma na celu chyba tylko nakierować masy na konkretny sposób myślenia poprzez emocje. Zapraszanie "aktywistów", aby ich wyśmiać, równocześnie emocjonalnie, negatywnie wpłynąć na temat problematyki klimatu, bo nie widzę innego powodu prowadzenia takich dyskusji. Co do pewnych kwestii ci "aktywiści" mają rację, natomiast to nie ma znaczenia, bo zostają po prostu całościowo obśmiani. I to wyśmiewanie hasła "PLANETA PŁONIE".

A pewne problemy są bardzo realne. Poniżej Sabine Hossenfelder.
https://www.youtube.com/watch?v=4S9sDyooxf4

#kanalzero
  • 9
  • Odpowiedz
@KluczDoNozyczek: no dobra, ale nie powiesz mi, że ci aktywiści sami nie robią z siebie idiotów w tym wywiadzie xD Zwlaszcza ten młody, który ma strasznie pasywno agresywne podejście. Ja mam wrażenie, że ci ludzie to mają #!$%@? w klimat i tam grube pięniążki płyną w tle
  • Odpowiedz
chodzi o związek akcji z problemem. Czyli czy zniszczenie czegoś na ulicy pomoże w kryzysie klimatycznym czy nie. Większość ludzi nie łapie że jak się przykleisz do betonu to planeta nie spłonie


@stan-tookie-1: chodzi o związek akcji z problemem. Czyli czy zniszczenie czegoś na ulicy pomoże w uzyskaniu lepszych cen skupu pszenicy. Większość ludzi nie łapie, że jak wylejesz gnojówkę pod dom burmistrza to ceny na skupie się nie zmienią ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@matt-pitt rolnicy chyba cisnęli żeby polscy politycy w ich imieniu cisnęli dalej, to był typowo polityczny protest na presję. No i był zgłoszony, to zasadnicza różnica między chuliganerką ot tak.
Ale tak, jak niszczyli jakieś publiczne mienie to źle i nie powinni tego robić.
Z cenami na skupie to nie wiem od czego zależą, może politycy mogą coś interwencyjnie skupować to wtedy taki protest u ministra który za publiczne pieniądze podbije ceny
  • Odpowiedz
@stan-tookie-1: Rolnicy cisną, żeby zwrócić uwagę na swój problem, aktywiści robią to samo tylko nie mają takiej skali jak była w rolniczym środowisku. Co do legalności zgłoszenia to się zgodzę, ale dorabianie tez w stylu "Większość ludzi nie łapie że jak się przykleisz do betonu to planeta nie spłonie" to jest bzdura, bo w jednym jak i drugim przypadku chodzi o zwrócenie przez takie akcje uwagi na siebie i swoje postulaty.
  • Odpowiedz
@keep_it_real: Zielony Ład chciał wprowadzić regulacje pomagające ograniczyć erozję gleby itd. (typu 4% pola zostawione naturze), lecz rolnicy się zesrali bo muszą mieć trochę więcej kasy tu i teraz, ale niedobra o tym mówić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz