Wpis z mikrobloga

#lunch71

Vega (Sukiennice 1/2)

To w zasadzie nie jeden a dwa lokale - oba z wyłącznie kuchnią #vegan, oba we Wrocławiu działają już od dawna. Na dole mają bar a na górze restaurację i to własnie o tej restauracji na górze dzisiaj.

Nie posiadają menu lunchowego, natomiast mają inną ciekawą rzecz - jest to jedyne miejsce w centrum (o którym mi wiadomo), gdzie można zjeść Beyond Burgera, czyli jedynego wegańskiego burgera, który w smaku chociaz trochę przypomina prawdziwe mięso. Przyjemność taka, jak na zdjęciu kosztuje 38zł i chociaż zdecydowanie nie jest to najlepszy burger, jaki w życiu jadłem, to był całkiem smaczny, i jako ciekawostkę polecam każdemu.

Jak widać na zdjęciu, burger nie jest wypełniony żadnymi ciężkimi sosami, zamiat tego spodziewajcie się warzyw i kiełków.

Restauracja, poza wegańskimi daniami z karty, podaje też spoko piwo w znośnych cenach oraz całkiem dobre desery.

Jesli idziecie grupą na lunch i wśród Was jest wegetarianin, lub po prostu chcecie zjeść coś innego, to zdecydowanie zachęcam.

Specyfiką tego miejsca jest fakt, że można tam przychodzić z psami. Mi to nie przeszkadza, ale wiem, że częśc osób miewa obiekcje - stąd uprzedzam.

O co chodzi z tymi wpisami? Pracuję w centrum #wroclaw i często zastanawiam się, gdzie iść na #jedzenie71 w ramach lunchu. Wiele miejsc odleciało z cenami, jednocześnie sporo fajnych lokali pozostaje mało znanymi. Jako, że nie znalazłem zbyt wielu sensownych zestawień rekomendacji, sam opisuję miejsca, które wydają mi się ciekawe, chwilowo udaje mi się wrzucać tutaj coś raz na tydzień.
Jeśli znasz jakiś lokal, który nadawałby się na tę listę, daj mi znać tutaj lub w prywatnej wiadomości, uprzedzam że nie jestem zainteresowany żadną formą współpracy w zamian za promowanie lokalu
gbyrka - #lunch71

Vega (Sukiennice 1/2)

To w zasadzie nie jeden a dwa lokale - oba ...

źródło: vega

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@gbyrka: To jest naprawdę fajne miesjce i jakby nie było na poziomie to by nie istniało tak długo na mapie tego miasta ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W sumie to chyba najdłużej istniejąca knajpa wegańską z tego co kojarzę, ale nie wiem czy nie ma czegoś mniej znanego co jest dłużej na mapie miasta.
  • Odpowiedz