Wpis z mikrobloga

na #!$%@? robisz posta w którym wklejasz screenshoty innego posta? a dobra, teraz widzę xD


@WyjmijKija: bo @JanPawelDrugiLechWalesaPierwszy najpierw się zesrał i pousuwał komentarze, a potem usunął cały wątek

Obraził się bo nie wiedział co ma zrobić, ale był absolutnie pewien że jakieś kombinatorstwo i lewe hacki to lepsze rozwiązanie niż napisanie do działu IT
  • Odpowiedz
Bo zapomniałem że na wykopie nie ma sensu pytać co coś konkretnego bo i tak nie dostanę odpowiedzi.


@JanPawelDrugiLechWalesaPierwszy: dostałeś prawidłowe odpowiedzi, ale ci się nie spodobały, bo nie szukałeś pomocy tylko potwierdzenia swoich głupich pomysłów
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 24
@JanPawelDrugiLechWalesaPierwszy: Jeszcze raz:
1. Wszyscy po kolei doradzili najlepsze i najbezpieczniejsze rozwiązanie.
2. Próba obchodzenia zabezpieczeń firmowych naraża ciebie na:
a) kary finansowe od pracodawcy w przypadku wycieku danych
b) dyscyplinarkę lub wypowiedzenie
c) właściwie niczego nie naprawia i za miesiąc lub dwa dział it po analizie ruchu sieciowego mógłby ci zablokować twój "hack" nawet jakby jakimś cudem działał

Ludzie ci doradzili w dobrej wierze, ale ty się obrażasz, że nie
  • Odpowiedz
@JanPawelDrugiLechWalesaPierwszy: U mnie w firmie moge sobie zmieniać konfiguracje ale po urchomieniu ponownmym komputera zaciaga sie ta ustawiona przed administratorów. Musze sobie sam np zmienić co ma iść przez serwer http proxy a co nie bo niektóre rzeczy po websocketach nie działają i jak uruchomie komputer ponownie to znowu. Pisałem to sieciowców ale oczywiscie oni muszą miec se tam poustalać i wtedy. Serwer musi miec domene, bo Ip reguł nie dodaja
  • Odpowiedz
@Aryo Miałem taki case w jednej firmie, ogólnie przygotowane było jeszcze proxy które ustawiało się z poziomu systemu operacyjnego. Koleś niech do działu IT napisze a nie kombinuje, tym bardziej że jego przeglądarka może być zarządzania przez firmę i moga wykryć jakieś lewe wtyczki
  • Odpowiedz
@JanPawelDrugiLechWalesaPierwszy: wróżę karierę w polityce, w tym obozie który nie zatrudnia ekspertów, ponieważ eksperci nie chcą realizować ich wizji. Do tego dobrze opanowałeś obracanie kota ogonem. Marnujesz się w rym korpo, możesz nam niszczyć Polskę. Przy okazji można się nachapać.
  • Odpowiedz
@JanPawelDrugiLechWalesaPierwszy: routing sobie przestaw tak by rzeczy do wewnętrznej sieci szły przez gw vpn-a a wszystko inne przez router domowy.

Btw, patrząc po tyk jak nie ogarniasz to życzę powodzenia jak coś się #!$%@? w firmie a przy audycie wyjdzie, że np wrażliwe dane wyszły przez twój komputer xD
  • Odpowiedz
@JanPawelDrugiLechWalesaPierwszy: Swoją drogą jaka branża?

I weź pod uwagę, że jak masz VPN po stronie systemu i cały ruch jest tunelowany przez twoją firmę to twoja gówno wtyczka z tunelem w przeglądarce w przeglądarce też będzie tunelowana przez VPN firmowy i jej wyjście będziesz miał w firmie XD
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 2
@AtlantyQ: U mnie jak jest nawet przestarzała wersja, to potem dostaję na maila, że mam kilka dni na aktualizację albo nakaz usunięcia programu z dysku. Korpo często mają jakieś skanery. Masz rację
  • Odpowiedz