Wpis z mikrobloga

Drogie @allegro_pl jak to jest, że są równi i równiejsi na waszej platformie sprzedażowej? Innym usuwacie aukcje, dajecie upomnienia, blokujecie konta, a jeden sprzedający z uporem maniaka od kilku lat publikuje oferty ze znakiem wodnym i nic z tym nie robicie xD Jestem ciekaw jak to jest... Nie mam nic przeciwko znakom wodnym i sądzę, że powinny być one dozwolone, ale sami usuwacie innym aukcje z tego względu, ale nie te!
https://allegro.pl/uzytkownik/MroautoPL2?string=borsehung

A tu zamieszczam link do całej dyskusji na ten temat:
https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/czy-umieszczanie-znaku-wodnego-na-miniaturze-oferty-jest/td-p/423161
Polecam szczególnie ten post: https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/czy-umieszczanie-znaku-wodnego-na-miniaturze-oferty-jest/m-p/498941/highlight/true#M111375
Gdzie Sprzedający na miniaturę aukcji dał zdjęcie moderatorki z Allegro Gadane xDDDD

#allegro #handel #afera #prawo #internet #heheszki
  • 16
  • Odpowiedz
@wypokpok: podróby, podwójne standardy, usuwanie prawidłowych aukcji bez wyjaśnienia, utrudnianie dostępu do rynku legalnym sprzedawcom i ułatwianie dostępu do niego paserom to przecież główne praktyczne działania tych dzbanów (spokojnie, posiadam dowody, mogę od ręki wylistować kategorię w której 99% ofert to podróby, w ogóle nie istniejące towary i dziesiątki tysięcy oszukanych i nieświadomych tego ludzi).
  • Odpowiedz
  • 0
@NieoznaczonaReklama: Sprzedawcy z Chin i podróby to temat rzeka. Zgłaszałem ze 20 aukcji produktu, który sprzedawca z chin sprzedawał taniej niż ja kupuję ten produkt u producenta i...nic. Póki kasa z prowizji się zgadza to spoko, nie ma problemu dla allegro.
  • Odpowiedz
@wypokpok: dziękujemy za sygnał. Zawsze staramy się podejmować adekwatne działania na bieżąco, jednak w naszym serwisie codziennie pojawiają się tysiące nowych ofert, przez co czas weryfikacji może się wydłużyć. Mamy szansę szybciej zareagować, gdy oferta zostanie zgłoszona przez innego klienta. Nie stosujemy podwójnych standardów i każda oferta podlega tym samym zasadom. Jeśli któraś z ofert budzi w Tobie niepokój, to prosimy zgłoszenie jej przez ''zgłoś naruszenie zasad''.
Aby skuteczniej zapobiec takim
  • Odpowiedz
  • 0
@allegro_pl: Niepokój to budzi we mnie wasz brak organizacji i możliwości. Skoro sprawdzacie dokładnie oferty publikowane to czemu te oferty ze znakami wodnymi widnieją na Allegro? Dodatkowo jeżeli sytuacja powtarza się od kilku lat to czemu konto tego użytkownika nie zostało zawieszone? Skoro nie przestrzega regulaminu. Z reguły tak reagujecie, szczególnie w przypadku ciągłego jego naruszania.
I nie będę za was robił roboty i zgłaszał każdej oferty. Wysłałem link do ofert
  • Odpowiedz
99% ofert to podróby, w ogóle nie istniejące towary i dziesiątki tysięcy oszukanych i nieświadomych tego ludzi)


@NieoznaczonaReklama: tam ma się sytuacja z kawą , lavazza to król podróbek i sprzedają to od lat i nikt z tym nie robi porządku , mają to w dupie bo kasa od złodziei się zgadza , a jak mają konkurować z takimi podrabiaczami uczciwi sprzedawcy?
a klientele pije chłam i jeszcze pisze pochwały ,
  • Odpowiedz
  • 0
@allegro_pl: Minęło prawie 24h. Sprawdziłem aukcje użytkownika, które mają znak wodny. Nadal są. To co takiego zrobiliście? Wysłaliście informacyjnego maila informując "nununu, nie wolno!". I tyle? Naprawdę...jesteście żenujący.
Nie ma innego racjonalnego wyjaśnienia na brak reakcji, jak tylko to, że są równo i równiejsi. Jeżeli jest inaczej to proszę o podanie konkretnego powodu czemu aukcje nadal wiszą. Ktoś od kilku lat łamie wasz regulamin nieustannie, a wy nic nie robicie. Normalnie
  • Odpowiedz
  • 0
@allegro_pl: Drogie allegro, minęło już prawie 48h - stan na teraz. Aukcje tej osoby nadal wiszą ze znakami wodnymi, sprzedający dalej sobie sprzedaje w najlepsze. To jak wygląda ta wasza reakcja?
  • Odpowiedz
  • 0
@allegro_pl: I tak od kilku lat wysyłacie tej osobie upomnienie..i nic z tego nie wynika. To chyba nie działa kochani co? Czyli wynika z tego tyle, że można normalnie łamać wasz regulamin bez żadnych konsekwencji poza "upomnieniem", które nie ma żadnego pokrycia.
To jasny sygnał, że zapis w regulaminie o tym, iż znak wodny nie może być używany na głównym zdjęciu w aukcji jest martwy i nie obowiązuje. Dobrze wiedzieć :)
  • Odpowiedz
  • 0
@allegro_pl: Mija kolejny dzień i nadal zero zmian :) Chyba te wasze upomnienia to nic nie dają. W takim razie z opisanej sytuacji wynika tyle, że można dodawać spokojnie znaki wodne do swoich aukcji (firmowych) i olewać upomnienia. Dobrze wiedzieć na przyszłość ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz