Wpis z mikrobloga

Skąd taka moda na te wszystkie "iNwEsTyCjE"? Cokolwiek nie zrobisz to ktoś zaraz ci wylicza czy na tym zarobisz. Na swoim przykladzie:
-kupiłem małe mieszkanie - no nie zarobisz na tym, nikt nie wynajmie. NIE ZWRÓCI SIĘ. Yyy no nie, bo sam chce w tym mieszkac?
-remontuję sobie starą furę - i komu potem sprzedasz malowany samochód? NIE ZWRÓCI SIĘ. Nie sprzedam, bo robie go dla siebie, nie dla zysku.
-kupiłem drugą furę na daily - z tym motorem to powodzenia później w sprzedaży, NIE ZWRÓCI SIĘ. Chcę mieć auto do jazdy, które odpowiada moim potrzebom. Nie jestem handlarzem, nie żyję z tego.
-kupiłem telefon - lepiej brać topowe modele bo potem można je sprzedać, a taki średniak to NIE ZWRÓCI SIĘ. Jak wyżej...
-pojechałem na wakacje do Azji - a mogłeś jechać tam i tam, albo do chorawacji bo ja byłem, NIE OPŁACAŁO CI SIĘ.
Ręce mi opadają. Czy w dzisiejszych czasach nie można już zrobić niczego ze zwyczajnej, ludzkiej chęci? CHCĘ i sobie to kupię? Nie, musisz #!$%@? wszystko dokładnie przeliczyć, żebyś przypadkiem na tym nie stracił! I my jako naród opowiadamy sobie kawały o chytrych Żydach...
#bekazpodludzi #patologiazmiasta #patologiazewsi #pieniadze
  • 2
  • Odpowiedz