Wpis z mikrobloga

@Cubbylitto ja brałem w lutym 2023, 8.95 oprocentowanie na stałym, może i nie miałem kredytu 2 procent i nie łapie się na wakacje za to mam podwyżkę zusu mając jdg xdd
  • Odpowiedz
@Cubbylitto: jak ktoś wziął kredyt po podwyżce stóp procentowych, ale nie jest to BK2% to jest zwykłym frajerem i nie warto ku pomagać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A dzięki wakajkom kredytowym wysokie stopy pozostaną z nami na dłużej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@koniecswiatajestbliski: a przed to nie wiedział bo co? Nie odpalił sobie wykresu wiboru czy z własnej winy i wiedział w co się pakuje. Równie dobrze mogę argumentować, że wszyscy mówili o chwilowej anomalii a ja takie ratki to tylko przez chwile mogę wytrzymać
  • Odpowiedz
@Cubbylitto:

przed to nie wiedział bo co?


Bo nawet symulacje w bankach przewidywały wzrost wiboru o max 5pp. Jak komuś wzrosła rata o czasami grubo ponad 100% to ma problem. Jak ktoś brał już kredyt przy tak wysokich stopach to mu rata nie urosła. Czego nie rozumiesz?
Jak dla mnie to niech wszyscy dostaną wakacje, ale wakacje dla ludzi, którzy świadomie brali kredyty przy wiborze 7% nie mają sensu. Tak jak
  • Odpowiedz
  • 0
@koniecswiatajestbliski: to mógł podczas cyklu podwyżek stop przejść na stałą, ale wolał grać na pomoc rządu, jak przewidział 5 pp to inflacja wyrównała mu do faktycznego wzrostu, to po co wakacje? Wystarczyło spojrzeć na średni historyczny poziom wskaźnika.

Inflacja i wysokie stopy dla wszystkich, niskie ceny mieszkań i wakacje dla wybranych.
  • Odpowiedz
@Cubbylitto:

to mógł podczas cyklu podwyżek stop przejść na stałą


wystarczyło tylko wyciągnąć szklaną kulę.

Równie dobrze można powiedzieć, że ludzie, którzy nie załapali się ani na wakacje ani na bk0/2 są idiotami bo było niemal pewne, że rząd tak tego nie zostawi i coś na pewno zrobi dla kredytobiorców :)
  • Odpowiedz
@Cubbylitto: ja brałem kredyt zaraz przed dużymi podwyżkami więc mogę się wypowiedzieć z mojej perspektywy z tamtego czasu. Wtedy sam prezes NBP, który jeszcze wtedy miał względnie dobrą opinię no i przede wszystkim to prezes banku centralnego, mówił że na pewno nie będą podnosić stóp procentowych i że byłby to szkolny błąd. W obozie rządzących również panowała retoryka że stóp nie będą podnosić, i wiem że RPP jest niezależne ale na
  • Odpowiedz