Wpis z mikrobloga

@kurazjajami: obligacje - te dziesięciolatki w sumie spoko chyba są
zloto ale to już z przekonaniem że nie zarobisz (chyba że podrożeje, to zarobisz)

zwykła lokata bankowa - 150k to chyba jakieś lepsze warunki dostaniesz może z 7%? nie wiem ile, ja miałem 3% ze swojego banku ale to temu bo nie chciało mi się szukać nic lepszego a też nie miałem duzo kasy
  • Odpowiedz
@huntforfur: 150k lepsze warunki raczej średnio, chyba że mówisz o tym, że promocje na lokaty są z reguły ograniczone kwotowo i te 150k się będzie jeszcze łapało. Bo żeby cokolwiek „negocjować” to jest to zdecydowanie za mała suma.
Ale generalnie jeśli ma to być pewny zysk w terminie np roku, to w grę wchodzą obligacje, lokaty i konta oszczędnościowe, bo w przypadku giełdy nawet inwestując pasywnie w coś co w długim
  • Odpowiedz
@pp93: no a na złocie da sie stracic? ciekawe w sumie, chcialem sobie monetke kupić niedługo pierwszą.
ale to tak żeby nie wydawać kasy zbytnio, takie zabezpieczenie w postaci zlota- zeby wydać, bede musial najpierw sprzedać monetke xd
  • Odpowiedz
@huntforfur: sprawdź jak wyglądają historycznie kursy, do tego dochodzi spread jeśli kupujesz fizyczne (nie wiem jak duży).
Długoterminowo złoto utrzymuje wartość (tak mi się wydaje), natomiast nie traktowałbym tego raczej jako inwestycję na rok
  • Odpowiedz