Wpis z mikrobloga

Wytłumaczcie mi proszę jak to jest. Płacę co miesiąc ponad 900 złotych samej składki zdrowotnej. Chcę się umówić do okulisty na NFZ i najwcześniejszy termin jest na marzec 2025. Ten sam lekarz przyjmuje również prywatnie w tej samej placówce i za 2 tygodnie mogę mieć wizytę #nfz #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #podatki
  • 13
  • Odpowiedz
@Pepu323: Już tłumaczę. Państwo nie jest zainteresowane tak naprawdę naprawą służby zdrowia. Bo wtedy nie można by było robić wałów a i parę stołków by poleciało w całej Polsce.
A lekarze również nie są tym zainteresowani. Bo doją Cię podwójnie. Biorąc kasę od państwa i z Twojej prywatnej kieszeni. Gdyby choć jednej grupie z powyższych zależało na tym by zmienić ten system to już dawno zostałby zmieniony.
Politycy szczują na „złych”
  • Odpowiedz
@Pepu323: Co z tego, że płacisz 900zł, jeśli %PKB na opiekę zdrowotną mamy jeden z najniższych w EU?
Musisz też wziąć pod uwagę, że Ty płacisz, a osoby starsze które są głównymi beneficjentami już nie. Więc jeśli 80-latkowi wszczepią stenty albo rozrusznik za 30k to kilka lat Twojej skłądki idzie się #!$%@?ć. Już pomijam leczenie onkologiczne po kilka-kilkanaście tysięcy miesięcznie.
A w konstytucji mamy zapis o równym dostępie do świadczeń. Nie
  • Odpowiedz
@Pepu323: Bo NFZ płaci lekarzowi za określoną ilość wizyt a nie za cały jego czas. Więc jak NFZ daje no 100wizyt na miesiąc to to co sobie lekarz robi ze swoim czasem po wyrobieniu kontraktu to nie jest ani twoja ani NFZ sprawa.
  • Odpowiedz
@Squanto: to jest gownotlumaczenie dla ludzi ktorzy nie maja pojecia o systemie ochrony zdrowia; system ochrony zdrowia zajmuje sie glownie tym zebys nie umarl i bardzo drogim leczeniem ktorego nie pokryje zaden prywatny ubezpieczyciel, wizyta u okulisty i inna ambulatoryjna opieka to sa groszowe sprawy (z pkt widzenia jednostki a nie systemu) i nie jest to priorytet
  • Odpowiedz
@Squanto: całe szczęście bo nie masz po prostu pojęcia o systemie ochrony zdrowia, w internecie rzadko zdarza się że ktoś kto na czymś się nie zna wycofuje się sam z siebie z dyskusji, szanuję to
  • Odpowiedz
@CamusVevo: Zawsze możesz nas wszystkich oświecić. To dość duży portal. Walnij parę postów. Opisz Naczelną Izbę lekarską, Sąd Lekarski- przypadki ich działania.
Uargumentuj dlaczego jest jak jest.
Zaproponuj rozwiązania które polepszą sytuację skoro się znasz. Następnie przedstaw swoje argumenty organom odpowiedzialnym za ten stan i gotowe- czekaj na blichtr i oklaski za swoją wiedzę. Kupa ludzi na to czeka już 34 lata.
A tak zupełnie serio. To byłem w wielu krajach
  • Odpowiedz