Wpis z mikrobloga

Juz nigdy nie zagłosuje za żadną partią która wspiera likwidację projektów ogólnorozwojowych i strategicznych. W nosie mam ideologiczne dyrdymały od teraz tylko prorozwojowe przesłanki to podstawa. Zaglosowalem na prozachodnia partie a ona malymi kroczkami likwiduje projekt ekologicznej szybkiej kolei w polsce, hubu lotniczego itd. To czym mam jeździć za te 10 lat w 35roku gdy wszystko ma byc sustainable i zeroemisyjne?? Beda auta na pierdy Kaczynskiego i Tuska?? No kurva jak mam sie poruszac szybko po tym kraju? (°°
Pracuje w biznesie obecnie jestesmy prowincja swiatowa i tak ma byc juz zawsze? Mobilność obywateli i rozwinięta infrastruktura zazwsze doprowadzala do rozwoju kraju nigdy nie szkodziła i dawała bodźce do rozwoju społeczeństw.

Ale u nas najpierw PIS BK2 teraz koalicja BK0 i miliardy w betonowa platynę ale juz rozwój kolei czy rozwój cpk a to MEGALOMANIA xDDDD

Je ac ten kraj. Głosuję na Razemkow żeby wyruchali tych deweloperow i wybudowali porzadna kolej. Ament.

#koalicjadeweloperska #nieruchomosci #polska #bekazpisu #polityka
Sebastix - Juz nigdy nie zagłosuje za żadną partią która wspiera likwidację projektów...

źródło: 88f59cd74e7b4a-2500-1494-26-53-3516-2109

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
@Sebastix: Akurat CPK powinno Ci latać koło dupy prawdę mówiąc jeśli taką masz motywację, bo to zmienia tylko SKĄD polecisz, a nie czym - zabierze Cię taki sam samolot i poleci w to samo miejsce. Może bez przesiadki, ale umówmy się - statystyczny Polak potrzebuje lotów do jakiegoś Ułan Bator bez przesiadki jak Eskimos kremu do opalania.

Kolej to co innego, bo tutaj modernizacja powinna przełożyć się na większe prędkości, przepustowość,
  • Odpowiedz
Akurat CPK powinno Ci latać koło dupy prawdę mówiąc jeśli taką masz motywację, bo to zmienia tylko SKĄD polecisz, a nie czym - zabierze Cię taki sam samolot i poleci w to samo miejsce


@Yuri_Yslin: Bzdury powtarzasz bezrefleksyjnie, CPK to nie tylko lotnisko ale również cała się kolejowo drogowa, która połączy je z największymi miastami.
  • Odpowiedz
  • 2
@Yuri_Yslin: a to trzeba było wyje*ac do kosza PRZYZNANE pieniądze z KPO na projektowanie szybkiej kolei? Rozumiem że w ten sposób obecny rząd chce przyspieszyć pracę XD
#!$%@? projekt, doprowadzic go do absurdu i później powiedzieć że "projekt się nie oplaca"
Ale circa 20mld w program dofinansowania polskich landlordow I deweloperow to kasa się znalazła? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
: Bzdury powtarzasz bezrefleksyjnie, CPK to nie tylko lotnisko ale również cała się kolejowo drogowa, która połączy je z największymi miastami.


@maroLem87: Bezrefleksyjne to jest powtarzanie, że do infastruktury potrzebujesz akurat CPK.

a to trzeba było wyje*ac do kosza PRZYZNANE pieniądze z KPO na projektowanie szybkiej kolei?


@Sebastix: Pokaż decyzję o odstąpieniu od rozwoju sieci kolejowej w PL
  • Odpowiedz
  • 2
@Yuri_Yslin: NIE ma takiej decyzji tak jak nie ma decyzji o rezygnacji z cpk mimo że gość odpowiedzialny za projekt twierdzi że to poroniony pomysł i wyskakuje z rozbudowa Okęcia XD no kurva fuck logic

Czytaj więc że zrozumieniem. Polska już to przerabiała przy atomie: doprowadzaja temat do absurdu i na końcu stwierdzaja ze się nie oplaca.
O ile pamietam to Pan o nazwisku Grad z sowitą pensja budowal elektrownie po
  • Odpowiedz
NIE ma takiej decyzji


@Sebastix: No właśnie. Nie ma. Więc po co ten cały wywód?

Czytaj więc że zrozumieniem.


@Sebastix: Nie powtarzaj tępych frazesów o "czytaniu ze zrozumieniem", gdy po prostu nie masz racji. Nie ma żadnych decyzji kierunkowej w sprawach, które przytoczyłeś. Powtarzasz pisowską propagandę. Liczą się FAKTY, a fakty są takie, że decyzje likwidujące rzeczone inwestycje NIE ZAPADŁY.
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin dzisiaj czytałem że pomysł szprych kolejowych idzie do kosza. A mieli już częściowo na te szprychy decyzję środowiskowe i decyzję o ustaleniu lokalizacji lini kolejowej wydane lub w trakcie wydawania. Nowy rząd twierdzi że nowe linie owszem ale nie w śladzie wytyczonym przez PiS bo te krzyżują się w jednym miejscu na łące pod Baranowem a potrzeby tam dojechać nie będzie. Więc od nowa lecimy studia wykonalności, studia inwestorskie, decyzje lokalizacyjne
  • Odpowiedz
@WielkiPowrut88: To nie jest rezygnacja z szybkiej kolei, tylko optymalizacja kretyńskiego planu pisu na wielomilionowe połaczenia typu Sanok - CPK albo Olsztyn - CPK. Te linie krytykowałem od wieków, bo to marnowanie pieniędzy podatnika w kraju, w którym w samej aglomeracji warszawskiej masz zdezelowaną linię nr 9 po której jeżdżą z Nowego Dworu Mazowieckiego dwa pociągi na godzinę, a kretynom z pisu marzy się szprycha do Sanoka, dosłownie po trasie, której
  • Odpowiedz
ale to też rezygnacja z ygreka Wrocław


@WielkiPowrut88: ekhm

W ocenie Szafrańskiego wątpliwości nie budzi planowana, najbardziej zaawansowana w przygotowaniu linia "igrek" z Warszawy przez Łódź do Wrocławia i Poznania.


Nikt nie kwestionuje igreka, chodzi o bzdury typu szybka kolej w bieszczady
  • Odpowiedz
@Sebastix: chcesz rozwoju i przyszłości, a głosujesz na partię która jest spuścizną po SLD, oni już byli u władzy mieli szanse... Powiem więcej oni Są u władzy razem z PO i TD i wystarczy żeby tupnęli nogą (np wotum nieufności wobec Tuska lub blokowanie innych ustaw)... ale no cóż nie tupną....
  • Odpowiedz
  • 1
@zwykly_bakas: dopiero w następnych wyborach wlasnie na nich ZAGLOSUJE. Niestety w tych dałem się wydymac.

Mam dosyć pseudo liberałów wycierających sobie mordy przedsiębiorczością i mitycznym rozwojem lub prawicy z kościołkowym nadeciem w zamian oferujących mi dofinansowywanie landlordow, deweloperów, ksiezy i innych cwaniaków kosztem klasy sredniej. Nie będzie rozwoju nie będzie perspektyw. Będzie już zawsze kraj peryferiów do drenażu produkcyjnego. Nie rozumiem jak można rozpierd**ć strategiczne inwestycje. Tak jak pisałem- to kopia
  • Odpowiedz
@Sebastix: Czyli głosujesz na cichego koalicjanta PiSu, który poparł Dudę w 2020. Na takich dzbanów z gwoździem we łbie szkoda nawet splunąć. Świetnie się odnajdziesz na głównej.

Lewica w Polsce to rak na poziomie KonfedePiSu, Amen.
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin:

I teraz powiedz mi, jak rozwiązać problem wykupów? Żeby zbudować setki kilometrów jednej prostej linii, trzeba będzie wywłaszczyć tysiące, albo dziesiątki tysięcy ludzi. Kto się na to porwie i kto za to zapłaci?


Temat wywłaszczenia pod infrastrukturę to był gorący ze 20 lat temu, rozwiązano go specustawą drogową. Od tego momentu wybudowano kilka tysięcy km ekspresówek i autostrad po nowym śladzie i nie wiem czemu miałby to być problem w
  • Odpowiedz
likwiduje projekt ekologicznej szybkiej kolei


@Sebastix: przecież kolej ma powstać, tylko nie będzie bezsensownie krzyżować się na lotnisku w polu

hubu lotniczego


@Sebastix: Lasek sam powiedział, że cpk powstanie

To czym mam jeździć za te 10 lat w 35roku gdy wszystko ma byc sustainable i zeroemisyjne


@Sebastix: właśnie UE zmieniła zdanie i będziesz mógł zarejestrować auto spalinowe po 2035. Póki co tylko na paliwo syntetyczne, ale to nie powinno
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin Bzdura już nawet na poziomie tych samych samolotów, większośc lotnisk w Polsce poza Okęciem nie jest w stanie wygenerować takiego ruchu żeby obsługiwać trasę dreamlinerem. Więc o czym my mówimy. A biznes akurat może się patrzeć na bezpośrednie loty. I nie chodzi o Ułan Bator. Niestety Okęcie i tak nie wyrobi prędzej czy później jeśli chodzi o przepustowość

Co do bagatelizowania szybkiej kolei też beka. Ciekawe czy tak samo byłeś cięty
  • Odpowiedz
nie wiem czemu miałby to być problem w przypadku kolei.


@loginnawykoppl: Bo kolei nie puszczasz po zadupiach jak ekspresówek, tylko musisz konkretnie wbijać nią do miast, a tam temat wywłaszczeń robi się problematyczny, bo wzdłuż linii kolejowych (istniejących) powstaje infrastruktura.

Bzdura już nawet na poziomie tych samych samolotów


@Szalom: Srura, jak chcesz lecieć dreamlinerem to możesz już teraz, nie potrzebujesz do tego żadnego CPK. Chyba, że masz jakieś ideologiczne podejście
  • Odpowiedz
  • 0
@Sebastix przecież zandberg to czystej wody komunista a nie żaden wolnościowiec

On ma tyle wspólnego z wolnością co krzesło ma wspólnego z krzesłem elektrycznym
  • Odpowiedz