Wpis z mikrobloga

@TakiSobieLoginWykopowy: a za dwa lata mircy mam dysk zewnętrzny wczoraj jeszcze robiłem kopie zapasową na niego a dzisiaj nie wykrywa się w systemie, mam na nim bardzo ważne dane do których muszę mieć dostęp ( ͡° ͜ʖ ͡°) niestety był to jedyny nośnik
  • Odpowiedz
a za dwa lata mircy mam dysk zewnętrzny wczoraj jeszcze robiłem kopie zapasową na niego a dzisiaj nie wykrywa się w systemie, mam na nim bardzo ważne dane do których muszę mieć dostęp ( ͡° ͜ʖ ͡°) niestety był to jedyny nośnik


@cysiekw: mam aktualnie 2x2TB ale kupione jakieś osiem lat temu a do tego czasu pewnie co innego jest dobrego.
  • Odpowiedz
@cysiekw: No i jak duże prawdopodobieństwo jest tego, że w tym samym dniu nawali i główny dysk i ten z zimną kopią? I tak dobrze że OP chce mieć dwie kopie danych a nie tylko jedną, już lepiej tak jak nie mieć żadnego planu B. Ja mam taki backup na dysk 4TB do podpięcia po adapterze i już parę razy mi tyłek uratował jak coś przez przypadek skasowałem.
  • Odpowiedz
No i jak duże prawdopodobieństwo jest tego, że w tym samym dniu nawali i główny dysk i ten z zimną kopią?


@supra107: Jeśli maja taki sam nalot, są tym samym modelem wbrew pozorom ogromne, sam jestem tego przekładem. Raid 1 w nasie 2x 4Tb segate uległy ucegleniu w ciągu doby.
  • Odpowiedz
@cysiekw: No to jak tak to się wspomina o tym żeby brać różne modele od różnych producentów, bo jak kupi się cztery identyczne dyski z tej samej serii produkcyjnej z tą samą usterką to nawalą w tym samym czasie. Ale to bardziej scenariusz pracy w NASie na RAIDzie niż dysku aktywnego i dysku z zimną kopią.
  • Odpowiedz