Wpis z mikrobloga

@Vegetable_Broccoli_2:
kuchnia z ikei często jest droższa niż na wymiar więc sugeruję sobie sobie porównać.

za 63m 3 lata temu wyszło mi trochę ponad 100k ale sporo sam zrobiłem, w tym nowe łazienki, wszystko w karton gips, sufity podwieszane, nowe podłogi, wszystkie nowe instalacje, AGD do kuchni, meble na 3 pokoje i kuchnia na wymiar

idzie też czasem sporo zaoszczędzić na towarze, przykładowo płytki w sklepie na łazienki i podłogi kuchnia
  • Odpowiedz
@wiesiu2: na razie czysto teoretycznie chce się zorientować jakiego rzędu jest to wydatek dlatego rzuciłem ten standard Ikea żeby było mniej więcej wiadomo, że nie oczekuję złotych klamek, ale też nie chce iść po najtańszej linii oporu, jak już bym się decydował na zakup mieszkania to na pewno zrobiłbym dokładny research co wyjdzie korzystniej
  • Odpowiedz
@Paveleks: 4k to poziom bardzo wysoki wykończenia- podłogi parkiet, wszędzie sufit podwieszany, wszystkie zabudowy na wymiar z akrylu, blaty granitowe, meble od projektantów, drzwi jakieś pokombinowane. I drodzy wykończeniowcy, projektantka
W standardzie normalnym raczej w 150k się zmieścisz
  • Odpowiedz
@Vegetable_Broccoli_2: za taką generalkę mieszkania 80 m lata 80 wielka płyta ostatnio policzyłem 70k, łącznie ze składaniem całego umeblowania ikea. Wszystkie meble, kuchnia, 18 paxów, 3 łóżka, biurka itp kosztowały gościa 50k. No więc jak widzisż, powinieneś się zmieścić ze wszystkimi dodatkowymi rzeczami, materiałami wykończeniowymi w 150k
  • Odpowiedz
@Vegetable_Broccoli_2: Jeżeli chodzi o robociznę dla majstra to nie daj się zrobić w #!$%@? że będzie Cię kasował po 100zł/h. Teraz każą sobie z metra liczyć żeby nie wyszło na pierwszy rzut oka że będziesz im tyle płacił. 50zł/h a jeśli majster jest topowy i nic nie trzeba po nim poprawiać to 60zł/h. Wielu płaciło im po 100zł/h ale to frajerzy którzy dali się oskubać na pieniądze.
  • Odpowiedz
@Zulf: widziałem ostatnio wyceny łazienek bez szaleństw 5m2 na 40k zł. Kuchnia 3,5 m w IKEA ze sprzętem to 20k zł
Zgadzam się idzie to zrobić w koszcie 2k zł za m2, ale jeżeli to stare mieszkanie to może wyjść dużo innych rzeczy.
  • Odpowiedz
@Paveleks 40k za kibel? Jak sobie wrzucisz armature po 5k za zlew czy 10k za kibel to moze i tak. Skad ta cena i co sie na nia mialoby skladac?
  • Odpowiedz
@Vegetable_Broccoli_2: Za mało informacji by podać nawet przybliżoną wycenę, mieszkanie nie jest małe, jeżeli standard wykończenia jest wszędzie jak na tym jednym zdjęciu to do zrobienia jest dosłownie wszystko. Nie patrz na wyceny z kapelusz. Przy podaniu ceny będzie nawet uwzględnione z jakiego piętra trzeba znieść gruz, czy jest wina, gdzie można postawić kontener na śmieci. Jeżeli nie jest do duża miejscowość to jak będzie wyglądał transport materiałów. Jest szansa, że
  • Odpowiedz
@Vegetable_Broccoli_2: Jak nie wymagasz, żeby wszystko było idealnie, w kartongipsie, równe co do 0,1mm, ściany gładkie jak lustro to obstawiam, że można znacznie taniej niż sugerują komentujący. Prosta elektryka i hydraulika, brak elektronicznych bajerów. Najtańsze lub prawie najtańsze elementy i meble.

Tylko jeśli chcesz wszystko zlecać, to na pewno sporo kasy pójdzie na "pierdoły", które można normalnie zrobić samemu, demolka, wyniesienie gruzu, wniesienie materiałów i mebli itd.
  • Odpowiedz
@wetorek2: Zeby się zmieścić w 150 k to trzeba się trochę nakombinować i część prac wykonać samemu. Trzeba rozebrać sporo rzeczy, prawdopodobnie wyrównać posadzki w całym mieszkaniu, elektryka, hydraulika. Ciekawe jak ściany ale znając życie to albo prostujemy płytami, albo działowe budujemy od nowa, chyba że nie przeszkadza czy drzwi wew. się będą same zamykać lub otwierać. Sufity podwieszane w łazience. Tu jest tyle roboty, że głowa mała.
  • Odpowiedz