Wpis z mikrobloga

@sars_cov_2: Mario Kart 8 bierz bez zastanawiania. Bez żadnych dodatków typu kierownica. Jak ograsz, to dokupisz sobie expansion passa z dodatkowymi trasami.

Jeśli chodzi o poki, to te najnowsze części są tragiczne pod kątem technicznym. Polecałbym zacząć od sword/shield.
  • Odpowiedz
  • 0
@Pomruczenie: @wuzeta
a polecacie jakieś akcesoria na start? Myślałem o:
- karcie pamięci 128 GB
- szkle ochronnym (bo chyba w oryginalnym zestawie OLEDa nie ma)
- futerale to transportowania/noszenia w plecaku
- jakiś dodatkowy kontroler?
  • Odpowiedz
@sars_cov_2:
- jak planujesz grać dłużej na telewizorze to polecam Pro Controller. Wygodniejszy od JoyConów. Możesz ewentualnie dokupić sobie adapter od 8BitDo albo Mayflash do podpinania padów z innych konsol
- 128 GB możesz szybko zapełnić jak zaczniesz kupować rzeczy na promocjach w eshopie
- szkło i futerał polecam. Rozważ też organizer na kartridże. Część futerałów ma wbudowany
  • Odpowiedz
@sars_cov_2: karta koniecznie, szklo ochronne też. Pad jak najbardziej, jeśli planujesz grać na tv. A futerał tylko jeśli planujesz nosić regularnie za dom.

A co do poków - poczytaj sobie recki i zobacz jak wygląda gameplay w tych najnowszych. Grałem w sporo odsłon, ale najnowszej nie skończyłem przez ilość bugów i tego jak klatki lecą podczas zwykłej eksploracji. Zupełnie zabija to przyjemność z rozgrywki.
  • Odpowiedz
@sars_cov_2 co do pokemonow
Scarlet/Violet gameplejowo najlepsze (aczkolwiek nie wszystkie pomysly sa trafione), ale technicznie to dramat. O Ile na bugi uniemozliwiajace gre nie trafilem, to kamera w teksturach I klatkowanie jest nagminne. Swietna muzyka nieco to wynagradza (na sciezke ze strefy zero dostaje ciar)
Sword/Shield bardziej klasyczne, ale jest troche eksperymentow z otwartym swiatem w wild area. Najlepsze walki na gymach.
Arceus to wpol drogi do S/V. Niby otwartym swiat, ale
  • Odpowiedz
@sars_cov_2: jak będziesz szukał pokrowca do przenoszenia to polecam kupić większego żeby można było też stacje dokująca i zasilacz tam zmieścic. Podziekujesz później ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@haabero @sars_cov_2 mam taki, polecam goraco. Wchodzi caly zestaw switch (konsola z joyconami, dok, zasilacz, hdmi), 6 pudelek na 6 kartow, 6 joyconow I 2 uchwyty do nich. Targany dosc sporo nie widac sladow zmeczenia.
  • Odpowiedz
@haabero teraz sie na spokojnie przyjrzalem, mam starsza wersje. Inne wykonczenie w srodku, ale skorupa ta sama oprocz nakladki na suwak. Z doswiadczenia moge podpowiedziec ze te siatki to mozna wywalic. Bardziej przeszkadzaja niz pomagaja. Swoj mam rok, upychany po same jaja, ze trzeba dociskac by go zamknac, ale nie kleka na robocie.
  • Odpowiedz
@sars_cov_2 z mojego dwuletniego doświadczenia ze switchem to:
- wystarcza mi zwykły pokrowiec z Action za kilkanaście złotych, ale nigdy nie przenoszę ładowarki,
- nie miałem nigdy dodatkowej karty pamięci - zawsze wystarczyło mi pamięci na gry, w które akurat grałem, a zawsze mam kilka flagowych typu zelda botw/totk, Mario, kart deluxe i kilka indyków,
- długo sądziłem, że nie potrzebuję pro controllera, najpierw kupiłem dodatkową parę joyconow, chwilę później adapter 8bitdo
  • Odpowiedz
@Smartek no co do przenoszenia to moze fakt kto co I w jaki sposob przenosi. Ja targam switcha na kilku dniowe wypady I mam wypelniony plecak takze zwykly pokrowiec u mnie nie przejdzie.
O tak pad pro to w zasadzie jedynie akcesorium sterujace jakie potrzeba. Razem ze stacja dokujaca.
Poksy - rzuc kostka bo co do opinii to na dwie osoby sa trzy zdania XD
  • Odpowiedz
@Smartek: co do poksów to mozna zawsze wszystko ograć każdą generację po kolei (choć no linia czasowa zbytniego znaczenia nie ma w kontekście fabuły, rzadko pojawiają się postacie z poprzednich gier
  • Odpowiedz