Wpis z mikrobloga

Hej mieszkańcy Łodzi.
Czy wiecie że władza właśnie szykuje sie do likwidacji bodaj 4 największego rynku (i jednego z najtańszych) rynków w mieście czyli Wodnego Rynku?
Część mieszkańców może go nie znać bo bliżej mają Bałucki, Górniak czy Zielony ale spora część mieszkańców dzielnicy Widzew mogła go odwiedzić nie raz gdyż to najbliższy im rynek. Po drodze do centrum, za Placem Zwycięstwa.
Więcej informacji: https://bolodz.ddv.pl/viewpage.php?page_id=62

#lodz #handel
4pietrowydrapaczchmur - Hej mieszkańcy Łodzi.
Czy wiecie że władza właśnie szykuje si...

źródło: wodny

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
@4pietrowydrapaczchmur: Nie lubię likwidacji rynków, jako że uwielbiam tam kupować, ale będąc w swoim życiu na chyba większości łódzkich rynków ten był najbrzydszy i miałem wrażenie, szczególnie po mięsnych, że najmniej higienicznie. Tam by się przydała modernizacja, jakieś budki, a nie likwidacja.
  • Odpowiedz
@januszowiebiznesu: Bo to jest rynek z budkami a nie hala Górniaka, Bałuckiego czy ZIelonego.
I dlatego też (ponieważ przedsiębiorcy nie płaca w czynszach za remont) jest tam taniej niż na Górniaku czy Zielonym.
Jedynie na Bałuckim jest taniej. A w zasadzie na Ceglanej czyli w namiotach i budkach poza halą.
Wiem bo moi rodzice nadal z niego czasem korzystają choć bliżej mają Bałucki.
  • Odpowiedz
@4pietrowydrapaczchmur:

Zmotoryzowani kręcą aferę na Facebooku

Czyli warto zaorać ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

O ile mam sentyment do tego rynku bo wychowałem się w okolicy to teraz ktoś musiałby mi zapłacić, żeby kupić tam coś więcej niż jabłka - festyn chińskiego sprowadzanego gówna i mięsa leżącego na ladach w temperaturze pokojowej
  • Odpowiedz
mięsa leżącego na ladach w temperaturze pokojowej


@rimyi: Nie wiem jak odpisać na takie bzdury. Ostatni raz byłes tam 30 lat temu (kiedy wszystkie rynki były jeszcze zaszałasowane) czy co?
Wiesz że siedziba Sanepidu jest 150 metrów od tego rynku?

festyn chińskiego sprowadzanego gówna


@rimyi: czyli wg ciebie wszystkie rynki powinni zamknąć. A do tego dużą część sklepów i najlepiej zostawić same galerie handlowe
  • Odpowiedz
siedziba Sanepidu jest 150 metrów od tego rynku?


@4pietrowydrapaczchmur: parkowałem na zakazie 50 metrów od siedziby straży miejskiej. Rozwalony miesiącami plac zabaw przy EC1 jest 100 metrów od siedziby biblioteki miejskiej wydającej gazetkę propagandową. tuż obok urzędu typy remontujące grand hotel dopuścili się samowoli budowlanej.
czego to ma dowodzić?
  • Odpowiedz
@elberet: To może inaczej. Mieszkałem obok tego rynku przez kilkanaście lat, członek mojej rodziny pracował w tym sanepidzie przez ponad 30 lat. Moja rodzina nadal tam robi zakupy. Więc chyba wiem trochę więcej jak wygląda sytuacja zarówno na nim jak i w sanepidzie (nawet na dziś dzień).
Pracownicy Sanepidu robią tam kontrole pobierając towary do zbadania a pracownicy sanepidu robą na nim zakupy.
Gdyby były tam uchybienia to (uprzedzająć kolejny komentarz)
  • Odpowiedz
@4pietrowydrapaczchmur: No ok, nie jest to hala, co nie zmienia faktu, ze mamy rok 2024 a nie 1990 i mozna zachowac jakis minimalny standard sprzedawania zywnosci. Bylem tam dwa albo trzy razy z 3 lata temu i tak jak kolega wyzej mowil nie kupilbym tam miesa, bo sie grzalo na sloneczku w dwoch stoiskach, sprzewadawane z samochodu. Nie atakuje, ale nie dziw sie, ze nie kazdy zywi do tego miejsca sentyment
  • Odpowiedz
Deweloperka musi mieć miejsce na nowe inwestycje, a korpo musi mieć miejsce na stawianie marketów, żeby zaorać całkowicie Polski biznes. Ale o co chodzi.
  • Odpowiedz
@mirkobiniu: jak pisałem. Nikt nie twierdzi ze jest najtańszy.
A ceny sa raczej zmienne a sprzedawców oraz produktów wiele.
Można znaleźć produkty które sa tańsze w Biedronce i Lidlu by powiedzieć ze te sklepy sa tańsze.

Swoją drogą ciekawe że na Hejto ludzie nie narzekają lecz często kibicują i dają pioruny a tu zawsze wylewa sie pełno hejtu.
Nie tylko w tym wątku lecz ogólnie.
  • Odpowiedz
@mirkobiniu: może zapytam wprost:
Masz związek z Urzędem Miasta Łodzi czy masz jakiś problem w życiu że nadal brniesz w krytykanctwo?
Co jest z ludźmi na tym portalu to ja nie wiem. Zgorzkniali ludzie którym tylko fatalizm, krytykanctwo i roszczeniowość w głowie.
I człowiek w tym siedzi i tylko tym przesiąka.
  • Odpowiedz
@4pietrowydrapaczchmur stary, jestem zwykłym mireczkiem i klientem. Dla mnie może być ten rynek na wodnej, ja kupuję na rynkach warzywa bo w marketach jest drożej i gorzej. Natomiast mówię że ten rynek na wodnej nie jest idealny. Nie jestem powiązany z UM
  • Odpowiedz