Wpis z mikrobloga

Czy airtaga mogę włożyc dziecku do kurtki albo przykleić do hulajnogi, żeby sprawdzać gdzie jest?
Albo wrzucić do walizki jak będę leciał samolotem?

Czy są jakieś blokady na takie coś?

#apple #airtag
  • 7
  • Odpowiedz
  • 0
@pekak @niegwynebleid lvl 6 więc nie ma telefonu ani zegarka. Latem często jeździmy nad jezioro gdzie jest dużo ludzi i myślałem, że mu przypnę tego airtaga do hulajnogi czy kasku i w razie gdyby coś się stało to znajdę jego albo hulajnoge :)

Czytałem też że ludzie wrzucają do walizki i można śledzić wtedy położenie samolotu na żywo no i potem oczywiście walizki.

Myślałem też żeby w samochodzie zostawić jeden
  • Odpowiedz
@LucaJune: a, widzę (po jednym zdaniu w google) że airtag leci po BT, ale wykorzystuje chyba mesh z innych iphonów. No nie jest to mega skuteczne - jak nie masz nikogo w odległości 10m (bez zakłóceń) to nic nie zobaczysz. A pewnie jeszcze ajfoniarz musi wyrazić zgodę na korzystanie z jego urządzenia, więc może być problem.
Te zegarki do śledzenia to też oczywiście chińskie wynalazki na rok czy dwa, ale mają
  • Odpowiedz
@LucaJune: Lepiej kupić zamiennik z Action za 30 zł - też działa w sieci Apple FindMy, a jak zgubi to mniejsza szkoda. Do tego te z Action mają cichszy głośnik, bo rzeczywiście AirTagi czasami pikają jak są w ruchu bez swojego telefonu-matki.

Do śledzenia samochodu też spoko, ale jak ci ukradą auto to i tak jammer od razu jest uruchomiony, więc nie namierzysz raczej dziupli.
  • Odpowiedz