Wpis z mikrobloga

Planuje pierwszą w życiu podróż za granicę i proszę o porady. Wybrałem Hiszpanie - chciałbym zwiedzić Madryt (3 dni) oraz Barcelonę (3 dni), końcówka maja. Wszystko ogarniam sobie sam, bez biura podróży i trochę się boję czy dam radę :D
Najbardziej obawiam się poruszania po mieście, dotarcia z lotniska do noclegu, tak żeby nie wydać fortuny na bolty/ubery itd. tylko transportem publicznym
Więc tak:
-kupione bilety lotnicze Warszawa -> Madryt oraz Barcelona -> Warszawa
-muszę ogarnąć nocleg booking / airbnb - najlepiej chyba jak najbliżej metra? Tylko nie chciałbym mieszkać z jakimiś randomami i dzielić łazienkę wtf, a tak widzę jest na airbnb. Chciałbym wydać jakoś max 300-400 zł za noc i mieszkać samemu, czy to możliwe w Madrycie/Barcelonie?
-kupię bilet na pociąg Madryt -> Barcelona
Dodatkowe utrudnienie to to, że w Madrycie wyląduje jakoś o północy :D Metro znalazłem info, że jeździ do 01:30, nie wiem jak reszta, w najgorszym wypadku będzie bolt/uber.
Co jeszcze? O czym powinienem pamiętać?
Najbardziej obawiam się tego poruszania po mieście, podjechania gdzieś coś zobaczyć, zjeść.
Czy mogę nawet opierać się o google maps -> transport publiczny i tam chyba pokazuje gdzie wsiąść, jaki numer autobusu, gdzie przesiadka itd.?
Czy bilety kupuje się przy wsiadaniu do autobusu? Z metrem wiem, że na lotnisku kupię kartę + 10 podróży, ale nie wiem jak z resztą transportów publicznych.
Jak z internetem w telefonie? Czy powinienem na lotnisku kupić jakąś kartę SIM czy jak to działa?
Dzięki.

#podroze #podrozujzwykopem #wakacje #hiszpania
  • 12
  • Odpowiedz
@Pojzon: na booking wybierz sobie coś, masz tam filtry do odległości od centrum, ceny itp.
A z lotniska do miasta zazwyczaj jeździ komunikacja miejska, musisz poczytać w necie sobie o tym wszystkim.
A co do komunikacji miejskeij też są apki dla danego miasta albo kraju, ale ja tam z buta wszędzie chodze xd
  • Odpowiedz
@Pojzon
- noclegu szukasz w miarę centralnie a nie pod metro, masz chyba zdrowe nogi więc dasz radę podejść te 500 metrów, metro w tych miastach jest bardzo rozbudowane.
- Hiszpania jest w 1 strefie tel, więc możesz korzystać ze swojego internetu krajowego, tylko musisz włączyć roaming.
- noclegu szukaj na booking, bardziej odpowiada pod twój standard, musisz szukać albo hotelu/hostelu z recepcję 24h, albo z samodzielnym check in (klucz schowany w
  • Odpowiedz
@Pojzon: W Barcelonie polecam Blue Bus. Na lotnisku są miejsca gdzie zatrzymują się autobusy błękitnego koloru. Za około 9-10 euro masz bilet do miasta i z powrotem. Autobus jedzie do Plaza Espana, Plaza Universitat i Plaza Catalunya. To w sumie spoko sposób na dostanie sie do miasta i zmiany środka transportu na metro lub autobus. Taniej niczego chyba nie znajdziesz. Możesz jechać metrem, ale będzie znacznie dłużej i cenowo podobnie. Bilet
  • Odpowiedz
@Pojzon
- jak znasz nawet tylko łamany angielski to nie bój się rozmawiać w knajpach, restauracjach itd. Oni są przyzwyczajeni do turystów i chcą ci coś sprzedać więc nie musisz się nic obawiać. Menu będzie po angielsku albo sobie przetłumaczysz albo powiedz im co chcesz
- uważaj na portfel, telefon, plecak, nie odkładaj telefonu na stolik w knajpie. Nic tak nie psuje urlopu, jak być okradzionym. Jak ktoś cie zaczepia na ulicy
  • Odpowiedz
@Pojzon jak już nie chcesz się poruszać na nogach albo rzeczywiście musisz się szybko przemieścić, to staraj się korzystać z metra bo to najszybszy środek transportu. Taksówki, über i autobus to średnie rozwiązanie bo stoją w korkach, autobusy mają mnóstwo przystanków i czasem szybciej dojdziesz z buta
  • Odpowiedz
@Pojzon: ja doradzę co do poruszania się po mieście - ogólnie google się sprawdza, ale warto też mieć moovit, jest to dokładniejsza apka jeśli chodzi o komunikację miejską
  • Odpowiedz
@mariecziek: ale co mu z Twojego niebiskiego busa, jak on do Barcelony nie przylatuje?( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Pojzon , Barcelona ma drogie noclegi, Madryt też nietanie, ale jest nieco mniej popularny. Ty jesteś w jeszcze gorszej sytuacji, bo noclegi dla jednej osoby w zasadzie często kosztują tyle ile dla dwóch. W swoim budżecie powinieneś się zmieścić, ale może być ciężko. Koniec końców noc w hostelu zawsze będzie
  • Odpowiedz
Chciałbym wydać jakoś max 300-400 zł za noc i mieszkać samemu, czy to możliwe w Madrycie/Barcelonie?


@Pojzon: Spokojnie. Olej airbnb i szukaj sobie na bookingu na widoku mapy. Szukaj daleko od centrum, ale blisko stacji metra. Najlepszy stosunek wygody do ceny.

Internet masz za darmo w roamingu w UE.
Jak metro nie jeździ to na pewno jeździ jakiś autobus. Google maps myślę ze będzie wystarczające.
Co do komunikacji to dokładnie nie
  • Odpowiedz
@Pojzon zerknij na hop on hop off busy. Podejrzewam że Madryt i Barcelona to oferują. Za 20/30 euro masz busa który wozi cię po większości miejsc wartych zobaczenia. Możesz wyjść w jednym miejscu i po czasie wskoczyć tam znowu na busa i jechać dalej.
  • Odpowiedz